Московський патріархат приймає "перебіжчиків" тільки разом з храмами

9 переглядів
Четвер, 3 лютого 2011, 10:38

У Московському патріархаті вважають, що Київський патріархат зникне, коли піде патріарх Філарет.

Як пише газета "Сегодня", яка входить до холдингу СКМ Ріната Ахметова, про це заявив один із священиків Московського патріархату.

"Я вам можу назвати конкретну дату зникнення УПЦ КП. Філарет дуже авторитарна людина, тобто УПЦ КП - це він, коли він піде не буде і його церкви", - сказав він.

Крім того, секретар глави УПЦ МП митрополита Володимира Олександр Драбінко заявив, що священики УПЦ КП, які хочуть перейти в УПЦ МП, "перестали боятися".

"Насправді до нас і за часів Ющенка поверталися священики УПЦ КП, і навіть єпископ один повернувся. І особливого сплеску зараз немає: хоча священики, які і раніше хотіли повернутися, перестали боятися", - сказав він.

"Одна справа, якщо священик покаявся і хоче перейти до нас з приходом, з храмом, а якщо там з кимось посварився і хоче до нас повернутися - це вже інше. Якщо він їм не потрібен, то він і нам не потрібен", - сказав Драбінко.

Раніше Філарет заявив: "здогадуємося, що до візиту московського патріарха Кирила влітку є намір набрати побільше перебіжчиків, щоб підтвердити його тезу про масове бажання "розкольників" повернутися в канонічну церкву".

"А кінцевий результат один - автори сподіваються на руйнування і знищення Київського патріархату", - зазначив Філарет.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua