Адвокат учасника "податкового Майдану": слідство ігнорує аргументи

Вівторок, 1 березня 2011, 07:33

Адвокат одного з ув’язнених учасників "податкового Майдану" називає кримінальну справу щодо підзахисного політичним переслідуванням.

Про це адвокат Олег Левицький, який захищає Ігоря Гаркавенка, одного з ув'язнених активістів, заявив в інтерв’ю "Deutsche Welle".

За його словами, ані його підзахисний, ані решта підозрюваних не могли брати участь у встановленні наметів.

Левицький повідомив, що п'ятеро фігурантів кримінальної справи взагалі не брали участі в підприємницьких протестах, а ще двоє прибули на місце подій лише під завершення протестів. Тобто, вони не забивали металеві прути в граніт Майдану.

Крім того, зазначив адвокат, навіть, якби вони й вчинили таку дію, то шкода від неї є значно меншою від усунутої протестами "податкового Майдану" "економічної шкоди інтересам мільйонів підприємців по всій Україні".

Водночас, Левицький поскаржився на те, що слідство цілковито ігнорує аргументи захисту, а суди подовжують термін арешту Гаркавенка "всупереч фактам, закону та здоровому глузду".

На думку адвоката, впевненість, із якою слідчі порушують процесуальні та законні норми, свідчить, що вони виконують замовлення високопосадовців, а сама кримінальна справа є політичним переслідуванням із метою дискредитації підприємницьких протестів.

"Відбувається реалізація якогось високого спланованого дійства, яке має довести всій країні, що за "підприємницьким Майданом" стоїть "кримінальне обличчя". Це може бути зачистка громадсько-політичного поля в Україні. Іншого пояснення в мене немає", - каже Левицький.

Адвокат заявив, що не буде відступати від спроб захистити Гаркавенка. Але не виключив, що замовлений характер його переслідування залишає мало шансів на перемогу.

Як відомо, після акції протесту проти нового Податкового кодексу підприємців, які стояли наметовим містечком на Майдані Незалежності у Києві, проти семи осіб порушено кримінальну справу за обвинуваченнями у пошкодженні гранітної плитки на майдані.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування