Прем'єр Португалії пішов у відставку. Країні потрібні десятки мільярдів

Четвер, 24 березня 2011, 15:14

Прем'єр Португалії Жозе Сократеш подав прохання про відставку.

Він прийняв таке рішення після того як парламент країни більшістю голосів відхилив черговий план антикризових заходів жорсткої економії, запропонований урядом, повідомляє ВВС.

"Уряд Сократеша погрожував відставкою, у випадку якщо опозиційні партії Португалії відмовляться в парламенті підтримати пропозиції радикально скоротити витрати у якості заходів стабілізації економіки в умовах бюджетного дефіциту і гігантського державного боргу", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, уряд пропонував низку жорстких заходів в надії скоротити цього року дефіцит бюджету на 4,6% ВВП. Мова йде про скорочення допомоги по безробіттю, збільшення податкового тягаря, а також транспортних тарифів.

Зазначається, що з відставкою прем'єра зростають побоювання того, що країна буде змушена звернутися по міжнародну допомогу.

Крім того, як повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на двох представників Євросоюзу, Португалії буде потрібна допомога в розмірі до 70 мільярдів євро.

Пакет фінансової допомоги країні, за їх словами, може скласти від 50 до 70 мільярдів євро, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Між тим представники ЄС наголосили, що Португалія поки не зверталася за допомогою.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування