Freedom House радить звільнити Табачника

6 переглядів
224
Вівторок, 14 червня 2011, 14:51

Міжнародна правозахисна організація Freedom House рекомендує президенту Віктору Януковичу звільнити Дмитра Табачника з посади міністра освіти.

Про це йдеться у звіті Freedom House “Б’ючи на сполох. На захист демократії в Україні”, повідомляє Уніан.

"Звільнити з посади міністра освіти Дмитра Табачника, можливо, найбільш контраверсійну фігуру у складі уряду, за сіяння непотрібного і небезпечного розділення України за питаннями ідентичності, мови та освіти", - сказано в документі.

Freedom House наголошує, що різний історичний досвід і погляди українців у східній та західній частинах країни зумовили низку культурних розбіжностей стосовно національної ідентичності, мови та релігії.

"Спірні культурні питання в Україні є помітними та політизованими, оскільки багато хто стверджує, що зміцнення української ідентичності є необхідною умовою довгострокової незалежності держави", - зазначається у звіті.

На думку експертів, державна політика щодо освіти, мови та релігії визнається стратегічно важливою, оскільки вона допомагає формувати погляди населення, особливо молодшого покоління.

"Багато хто у Партії регіонів сприймав сильне просування колишнім президентом Ющенком української ідентичності та мови як відчуження від російськомовних громадян на сході, не кажучи вже про Росію. Сьогодні багато хто у центральній і західній Україні побоюються, що новий уряд і міністр освіти Дмитро Табачник зокрема просувають реакційну політику проти української мови, ідентичності та релігії", - йдеться в звіті.

На думку експертів, опоненти Януковича вважають, що уряд може відмовитися від спроб ухвалити нове законодавство про затвердження російської мови як другої офіційної і скасувати спірний законопроект про освіту.

Тим не менше, вони вважають, що уряд не в змозі проводити політику, яка допомогла б об`єднати країну, і позиція Міністерства освіти явно підриває почуття національної єдності.

"Дехто із громадськості стверджує, що урядовий законопроект щодо освіти намагається представити російську модель освіти в Україні, міцніше пов`язуючи російські та українські освітні кола між собою і в той же час "будуючи Берлінський мур між українською та західною системами освіти", - сказано у звіті.

"І зараз ці критики стверджують, що відмова визнавати іноземні професійні ступені в Україні не допускає українців з іноземною освітою до ключових професій і знеохочує до навчання за кордоном. Тоді як урядовому законопроекту не вдалося заручитися підтримкою більшості, Табачник (з яким ми не зустрічалися) був звинувачений у нехтуванні інтересами України в цій дискусії", - наголошують у Freedom House.

Крім того, зазначають експерти, міністр скасував кілька освітніх реформ епохи Ющенка, пов’язаних зі стандартами вступу до університету, і це рішення може знову відкрити двері для корупції у цій галузі.

"Ми чули, що студенти університетів, як українці, так і іноземці, скаржаться на необхідність платити за хороші оцінки і на корупцію при реєстрації на предмети і студентські візи. Це явище не нове і воно не виникло з обранням Януковича президентом, але почуття відсторонення від цієї проблеми серед студентів – “як воно було, так і буде” – викликає розчарування", - зазначають експерти Freedom House.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 212.119.210.---Mos1607..
Хорошая рекомендация. Теперь Сабашнику Русскай мир внеочередную премию выпишет. А может и в звании повысят на лубянке...
IP: 91.124.11.---deleted..
Табашник - заднє лице ПР. Він - відкрита антиукраїнська суть цього ПРежиму узурпаторів. Міняти треба всіх і з люстрацією. Але чи є на кого? Має знайтися та сила в найкоротші терміни, бо стане життя сьогоднішнє світлим періодом у житті українців!
IP: 212.119.210.---Mos1607..
deleted: Жили плохо, но не долго...
IP: 194.44.219.---Іван_ВВ..
Табачник - російський фашист, агент Кремля, якого треба судити як ворога народу.
IP: 93.178.243.---Tolik256..
galichanin limited 24: Интересно, а если бы Кремль сказал уволить Вакарчука в свое время. Дожились пендосы через свои фонды нам указывают кого надо уволить а кого поставить министром.
Тільки "пендоси" дають позику і можуть арештувати закордонні рахунки нашої "власті". Як то кажуть хто платить гроші той і музику замовляє.
Усі коментарі