БЮТівці переказали, що європейські посли вважають справу Тимошенко фарсом

Четвер, 21 липня 2011, 15:05

Посли країн ЄС вважають, що справа Юлії Тимошенко має розглядатися у найвищому законодавчому органі, а не в районному суді.

Про це заявив БЮТівець Олег Білорус за підсумками зустрічі депутатів БЮТ з представниками посольств  всіх країн-членів Євросоюзу, повідомляє прес-служба блоку.

"Більшість послів заявили, що справа Тимошенко - це політичний фарс з явно відомою метою, який набуває характеру трагедії для України", - зазначив Білорус.

"За його словами, посли висловили занепокоєння ситуацією в України та наголосили на тому, що згідно з нормами європейського і міжнародного права такі судові процеси, коли мова йде про прем’єра, вирішуються не в районному суді, а в парламенті, шляхом створення спеціальних комісій", - сказав він.

За словами Білоруса, під час зустрічі, яка відбулася за ініціативою послів, один з послів поцікавився, чи зацікавлена опозиція ініціювати зупинення переговорного процесу про політичну асоціацію та зону вільної торгівлі між ЄС та Україною.

"Ми відповіли: категорично "ні", тому  що політична асоціація і зона вільної торгівлі для України – це  для нашої нації, для українського народу, а не для тої чи іншої влади чи опозиції", - заявив БЮТівець.

Крім того, Білорус додав, що ЄС, аналізуючи та оцінюючи ситуацію в Україні, готується до спеціального розгляду її в Україні у серпні-вересні на найвищому рівні.

"Посли повідомили, що навіть договір про асоціацію є неможливим, якщо в Україні не виконуються європейські норми та стандарти, зокрема, у судочинстві", - сказав він.

"Вести судовий процес проти екс-прем’єра та оголошувати обвинувальний висновок за її відсутності у залі, без захисту – це свавілля, якого не було навіть у найгірші часи тоталітаризму і за це доведеться відповідати", - наголосив Білорус.

У свою чергу БЮТівець Віктор Швець заявив, що під час зустрічі посли ЄС висловили занепокоєння тим, що процес над Тимошенко намагаються зробити закритим, та недоступним для громадськості.

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.