Інтелігенція закликає угледіти в процесі над Тимошенко сумну перспективу

П'ятниця, 29 липня 2011, 18:41

Судовий процес проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко носить суто політичний характер.

Про це йдеться у відкритому листі на захист Тимошенко, який підписали 29 письменників, громадських та культурних діячів.

"Перші тижні процесу над Юлею Тимошенко показали, що нічого спільного з правосуддям він не має. Це не суд. І навіть не судилище. Це - фарс, в останньому акті якого мають ув’язнити Юлію Тимошенко - і не як людину, а як опозицію, як наразі найпотужнішу фігуру, яка протистоїть режиму та його планам", - вважають автори листа.

"Не всі з нас голосували за Юлію Тимошенко, і не кожний є її політичним прибічником. Але ми одностайні в тому, що процес проти неї носить суто політичний характер. Ми свідомі, що ув’язнена опозиція - це безконтрольна влада", - йдеться в тексті.

Автори листа переконані, що "розправа над Юлією Тимошенко, відкриє шлях до сотень тисяч інших таких розправ".

"І над політично неугодними режиму, і над пенсіонерами, і над недобитим владою малим бізнесом, і над активною молоддю, над усіма, хто проти сповзання країни до стану феодально-кримінальної олігархії та проти нищення української національної ідентичності", - зазначають підписанти.

"Згортання демократії, яке відбувається на наших очах, закриє для України шлях до Європи, а в той час ще ширше розверзнуться східні врата нашого радянського минулого", - йдеться в листі.

"Уже зараз видно, як влада хоче нас залякати, посіяти зневіру та страх серед тих, хто ще не втратив здатність боротися за свої національні, економічні, соціальні та політичні права", - говориться в тексті.

Діячі, що підписали під листом, виразили солідарність з "Тимошенко та іншими опозиціонерами, які піддаються політико-кримінальному переслідуванню".

"Ми вимагаємо від влади закрити справи проти Юлії Тимошенко, звільнити Юрія Луценка та інших політв’язнів", - йдеться в листі.

Крім того, автори вимагають від влади "відновити свободу слова, відмінити цензуру новин на телебаченні й усунути маніпулятивно-зомбуючі технології на політичних ток-шоу, провести наступного року чесні парламентські вибори на основі чинного закону".

"Ми просимо суспільство не бути байдужим і поглянути на процес не крізь призму суду над Тимошенко, а як на сумну українську перспективу, яка стосується і тих 12 мільйонів людей, які проголосували за неї в другому турі, і тих, хто голосував за іншого кандидата", - підкреслюють підписанти.

Лист, зокрема, підписали Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Ірена Карпа, Левко Лук'яненко, Юрій Мушкетик, Ірен Роздобудько, Дмитро Павличко та Василь Шкляр.

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.