Поживанов: моя справа сфабрикована на фальшивих свідченнях

Понеділок, 1 серпня 2011, 14:01

Екс-глава Держкомрезерву Михайло Поживанов заявляє, що обвинувачення проти нього сфабриковані.

Про це він заявив в інтерв'ю Контрактам.

"Справа сфабрикована на фальшивих свідченнях людей. Людей, які, можливо, допустили якісь дрібні правопорушення. Їх за це не посадили в обмін на те, що вони скажуть про мене неправду", - розповів Поживанов, який перебуває в Австрії.

"Одне з обвинувачень: на біржовий контракт, що підписав Поживанов, нібито завищена ціна. Слідчий неначебто взяв довідку у нафтотрейдерів того періоду - вересень 2008 року - якщо ви пригадуєте, це місяць, коли починалася криза, й гривня обвалилася", - додав він.

За його словами, нафтотрейдери свідчили, що вони готові були продавати тонну по 5,5-5,7 тис грн.

"А Поживанов 28 або 29 вересня підписав контракт за ціною 7,2-7,3 тис грн. От цю різницю ціни вони вважають порушенням", - пояснив він.

"Але вони не написали про те, що нафтотрейдери продавали товар тільки по 100%-вій передоплаті в себе на комбінаті, а система Держрезерву не дозволяла робити 100%-у передоплату, не одержавши товар. А коли гривня почала летіти в тартарари, нафтотрейдери взагалі відмовилися спілкуватися. Але ці факти не враховувалися слідчим", - сказав Поживанов.

За його словами, слідчий, "не спромігся взяти довідку ні в Нацбанку про падіння курси гривни в цей період, ні в інших нафтотрейдерів".

"І скільки коштує доставка до комбінатів - теж не врахував. І от на підставі таких сфабрикованих фактів робиться кримінальна справа", - сказав він.

Він також вважає, що в Україні немає правозахисної системи.

"Сьогодні в країні немає нормальної правоохоронної й правозахисної системи. І захистити своє ім'я практично неможливо тими методами, про які ви кажете. Ні в Тимошенко, ні в Луценка нічого не вийде - вони всі будуть засуджені. І не треба будувати ніяких ілюзій", - вважає Поживанов.powered by lun.ua