Свідок у справі Тимошенко просить вибачень від суду

6 переглядів
Понеділок, 8 серпня 2011, 08:56

Колишній представник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський просить публічного вибачення від Печерського райсуду Києва.

Про це йдеться у відкритій заяві Соколовського до Печерського суду, повідомляє УНІАН.

"Минулого тижня Печерський районний суд Києва публічно оголосив, що я як свідок начебто не реагую на його виклики, доручивши Генеральній прокуратурі України встановити моє місце перебування. Такими діями суд, на мою думку, допустився не тільки серйозної помилки, але завдав моральної шкоди мені – простому громадянину України, моїм рідним, близьким і знайомим", - йдеться у заяві.

Соколовський у цьому документі зазначає, що був і залишається законослухняним громадянином України і завжди дотримується чинного законодавства.

Останні два місяці, підкреслює Соколовський, він "практично не покидав столиці України" - міста Києва.

"Відповідно до Конституції України, не зобов’язаний щоденно інформувати офіційні інстанції про місце свого перебування. Про виклики телеграмами до суду на той же день довідувався, як правило, ввечері, після роботи, коли було вже запізно", - йдеться у заяві Соколовського.

Окрім цього, він зазначає, що у матеріалах досудового слідства, окрім адреси реєстрації, зазначені його телефони, місце роботи та люди, з якими працює, зокрема, депутати.

"Не було ніяких проблем попередити заздалегідь про необхідність прибути. Про запізнілі виклики я намагався з’ясувати у суді по телефону, який вказаний на офіційному сайті, однак безуспішно. Тоді я передав відповідну інформацію до секретаріату суду через українських журналістів", - повідомляє Соколовський.

"Складається враження, що суд занадто поспішає, неналежно підійшов до питання, не подумавши про наслідки. Своїми заявами щодо мене та дорученням посіяв стурбованість, паніку і певний страх серед моїх рідних, близьких, друзів та знайомих як в Україні, так і за її межами. Прошу публічно вибачитися і надалі не допускати подібних помилок, які не роблять честі ні Печерському суду, ні українському правосуддю і нашій державі загалом", - додав він.

Як відомо, 4 серпня суддя Печерського суду Родіон Кірєєв постановив звернутися до Генпрокуратури щодо встановлення місця проживання колишніх президента Віктора Ющенка, міністра фінансів Віктора Пинзеника, Соколовського та першого заступника глави секретаріату президента Олександра Шлапака для виклику їх на допит як свідків у справі Тимошенко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua