Замковенко: Коли я побачив, як у Кірєєва смикається брова, мені стало його шкода

15 переглядів
Понеділок, 8 серпня 2011, 17:28

Колишній голова Печерського райсуду Микола Замковенко вважає, що суддя Родіон Кірєєв, який нині веде справу Юлії Тимошенко, став жертвою її інтриг.

"Кірєєв дав можливість втягнути себе в інтриги, перетворили процес на політичний цирк і тепер він пожинає плоди", - сказав він в інтерв'ю Фокусу.

На думку Замковенка, Кірєєв не був підготовлений до попереднього слухання, "дозволив, щоб до маленької зали набився величезний натовп народу - всі були мокрі, почалася штовханина депутатів з охороною".

"Є чітке коло питань, які суд повинен розглядати на розпорядчому засіданні: чи підсудна справа даному суду, чи правильно складено обвинувальний висновок і так далі. Кірєєв дозволив вийти за ці рамки. Тимошенко заманила суддю в свої ігри, почала виступати, як на мітингу, оцінювати Кірєєва. Це взагалі неприпустимо", - зазначив він.

Замковенко вважає, що Кірєєв мав відмовитися від ведення справи Тимошенко.

"Коли я побачив по телевізору, як у нього смикається брова, сам весь тремтить - мені стало його шкода. Пішов би тихенько з цієї справи. Краще б сказав, що захворів. Брати самовідвід - це смішно. Задовольнити відвід захисту - теж не підходить. А через хворобу піти - у самий раз", - сказав він.

Водночас Замковенко визнав, що вести справу Тимошенко - важко.

"Якщо Тимошенко каже, що звертатиметься до Європейського суду і тут же обзиває головуючого фашистом, нелюдом та іншими словами, то що тут скажеш?", - зазначив він.

"У мене на процесі в 2001 році Тимошенко теж себе так поводила. Обзивала мене в пресі, придумала термін "замковенщина". Це було до того, поки я не звільнив її з-під варти. Потім я став хорошим. А коли я став народним депутатом і намагався з нею сперечатися, то знову став зрадником", - додав Замковенко.

"У Юлії Володимирівни є така звичка - вішати ярлики. Адже це вона зробила нинішній склад Печерського суду: поставила туди голову Інну Отрош, суддів комплектувала. Це вона з Віктором Ющенком намагалася керувати судовою владою вручну, а тепер бумеранг вдарив по ній", - сказав також Замковенко.

Крім того, він вважає, що Тимошенко сама провокує суд і головуючого у справі, "щоб її заарештували хоч на три дні".

"Їй дуже потрібен цей піар", - сказав він.

Як відомо, у 2001 році Замковенко вів справу Тимошенко і своїм рішенням звільнив її з-під варти.

Українська правда

 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua