Януковичу шлють сигнал, що його можуть замінити жінкою - експерт

5 переглядів
Понеділок, 8 серпня 2011, 20:51

Арешт екс-прем’єра Юлії Тимошенко може бути спричинений панікою Партії регіонів перед можливим програшем парламентських виборів 2012 року.

Таку думку висловив директор Польсько-Української фундації PAUCI Ян Пєкло, повідомляє УНІАН.

"Складається враження, що щораз слабша позиція Януковича та Партії регіонів викликала у їхньому таборі паніку, і влада, переживаючи за можливий програш, наважилась на арешт", - зазначив експерт.

Пєкло нагадав, що США та Європейський Союз неодноразово застерігали нинішню владу України від арешту Тимошенко, адже ухвалене 5 серпня Печерським райсудом Києва рішення однозначно призведе до погіршення відносин Києва з Брюсселем та Вашингтоном.

Директор PAUCI також зауважив, що арешт Тимошенко засудила навіть влада Росії, яка намагається усіляками способами "затягнути українців до Митного союзу".

"Таким чином, Росія, з одного боку, заробляє бали як держава, що критикує недемократичні процедури у свого західного сусіда, а з другого - надсилає Януковичу сигнал, що якщо він не хоче скористатися з московської пропозиції..., може мати щораз більші проблеми, а навіть можуть його замінити кимось іншим, наприклад, жінкою, яка зараз перебуває під арештом", - сказав польський аналітик.

Він додав, що Янукович може опинитися "у позиції президента Білорусі Олександра Лукашенка", а нинішня ситуація є найбільш вигідною для Росії.

"Для Європи це означає прогресуючу дестабілізацію Східної Європи, для Росії - шанс на поширення сфери впливу, для Польщі - кінець мрій про успіх "Східного партнерства", а для українців - подальше зубожіння", - зазначив експерт.

Водночас Пєкло висловив сподівання, що українське суспільство консолідується, аби стати на захист демократичних цінностей.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua