Ющенко спробує повернути "героя" Бандері і Шухевичу

7 переглядів
Четвер, 1 вересня 2011, 10:38

Віктор Ющенко просить Верховний Суд переглянути рішення Вищого адмінсуду щодо присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звання Героя України

Про це повідомив адвокат екс-президента В'ячеслав Мартинюк.

"Ми просимо скасувати рішення Вищого адміністративного суду України. Ми хочемо скасування рішення у справі Шухевича і Бандери та направлення справи на новий розгляд", - повідомив адвокат.

Він зазначив, що згідно із законодавством скарга подається до Верховного Суду через сам ВАСУ, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Зараз за процедурою ВАСУ має ухвалити рішення про те, чи направляти заяву до Верховного Суду, який скасовує рішення і направляє на новий розгляд", - пояснив він.

Нагадаємо, Вищий адміністративний суд залишив у силі рішення судів нижчих інстанцій про визнання незаконним указів глави держави щодо присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звання Героя України.

У своєму рішенні ВАСУ зазначив, що цей вердикт може переглянути Верховний Суд України в порядку, встановленому законодавством.

Як відомо, у жовтнi 2007 року Вiктор Ющенко видав указ про присвоєння Шухевичу звання Героя України (посмертно).

Степан Бандера був удостоєний звання Героя України указом вiд 22 сiчня 2010 року.

2 квiтня 2010 року Донецький окружний адмiнсуд позбавив Шухевича звання Героя України, "оскiльки вiн не був громадянином незалежної України".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua