Лукашенко обіцяє звільнити політв’язнів, щоби подружитися з Європою

Четвер, 1 вересня 2011, 23:26

Президент Білорусі Олександр Лукашенко пообіцяв міністрові закордонних справ Болгарії Ніколаєві Младенову звільнити всіх політичних в’язнів протягом півтора місяця.

Про це повідомляє "Радіо "Свобода" у четвер з посиланням на західні агентства.
 
Про результати візиту до Білорусі, який відбувся минулого тижня, голова болгарського дипломатичного відомства повідомив листом до верховного представника ЄС із закордонних справ Катрін Аштон і до своїх колег із країн ЄС.
 
Як цитує листа агентство "Ройтерз", Лукашенко в бажанні поліпшити відносини з Європейським Союзом пообіцяв, зокрема, звільнити принаймні чотирьох ув’язнених за противладні протести до кінця нинішнього тижня і зняти звинувачення проти ще двох, а всіх ув’язнених політичних активістів звільнити до середини жовтня.
 
Лукашенко також пообіцяв скликати переговори з опозицією за "круглим столом" про майбутнє країни, а також закликати ЄС направити до Мінська групу так званих "мудреців", відомих діячів політики, економіки, суспільства й церкви з країн Євросоюзу, для спостереження за цими переговорами.
 
Младенов вважає, мовиться в його листі, що ці ініціативи, якщо вони будуть втілені, створять для ЄС можливість конструктивно залучитися на підтримку демократизації Білорусі.
 
Речниця МЗС Болгарії Весела Чернева повідомила Агентству "Франс-Прес", що ці обіцянки Лукашенко зробив у перебігу зустрічі з Младеновим у Мінську минулої п’ятниці.

За її словами, візит болгарського міністра до Білорусі, про який офіційно не оголошували, був скоординований із Катрін Аштон та очолюваною нею Європейською службою зовнішніх дій, дипломатичним органом ЄС.

У четвер Лукашенко помилував чотирьох засуджених учасників масових заворушень 19 грудня 2010 року в Мінську після президентських виборів.

11 серпня він помилував, звільнивши від відбування покарання, дев'ять учасників цих акцій.