Лідери кримських татар пожалілися світові на владу України

Середа, 5 жовтня 2011, 15:00

Лідери кримськотатарського народу просять дипломатів і міжнародні організації скликати під егідою ОБСЄ або Ради Європи форум з питань відновлення прав кримських татар.

Як повідомляє Радіо "Свобода", вони просять провести такий міжнародний форум якнайшвидше.

Голова Світового конгресу кримських татар, депутат кримського парламенту Рефат Чубаров заявив на зустрічі з керівниками дипломатичних місій і міжнародних організацій, акредитованих в Україні, що українська влада нехтує правами кримських татар.

"У ситуації, що склалася, подальше зволікання з відновленням прав кримськотатарського народу може мати катастрофічні наслідки, які можуть призвести до втрати людством одного із самобутніх і давніх європейських народів", - заявив Чубаров.

"Нині у Криму спостерігається зменшення представництва нашого народу в органах місцевого самоврядування, не фінансуються належним чином освітні та культурні програми", - розповів він.

"Частка населення кримських татар у Криму становить 13%, а у владі вони представлені на рівні не більше ніж 4-5%, і ситуація з цим тільки погіршується", - уточнив голова Світового конгресу кримських татар.

А голова Меджлісу, народний депутат Мустафа Джемілєв зазначив, що "українська влада нині повністю відсторонилася від вирішення цих проблем".

Зокрема, за словами Джемілєва, йдеться про ухвалення відповідного законодавства щодо прав кримських татар, вирішення проблем, пов’язаних із облаштуванням, соціальним захистом, релігією та земельними питаннями.

Крім того, він сказав про дискримінацію кримських татар і позбавлення їх права надавати освіту дітям рідною мовою.

powered by lun.ua