Екс-заступник генпрокурора США: у Тимошенко було три статуси у справі Лазаренка

13 переглядів
104
Субота, 19 листопада 2011, 01:09

У справі екс-прем'єра Павла Лазаренка Юлія Тимошенко мала статус "особи, яка брала участь у змові", свідка і потерпілої.

Про це повідомила колишній заступник генпрокурора США по округу Північна Каліфорнія Марта Берш в ефірі телеканалу "Інтер".

"Ім'я пані Тимошенко, наскільки я пам'ятаю, вперше спливло під час нашого розслідування, коли ми отримали від швейцарських властей інформацію за запитом на екстрадицію Павла Лазаренка у Швейцарії. У той же час, приблизно, ми отримали інформацію, в якій містилося згадування імені пані Тимошенко, від української влади, яка в той час проводила своє розслідування у справі Лазаренка", - зазначила екс-заступник генпрокурора.

Берш уточнила, що у справі, що розслідується в США, Тимошенко "була згадана в обвинувальному висновку, як особа брала участь у змові, але якій не було висунуто звинувачення".

"Я вважала, що пані Тимошенко, можливо, була свідком тих правопорушень, в який звинувачував ся пан Лазаренко. Крім того, вона могла бути і постраждалою в результаті шантажу пана Лазаренка", - додала екс-чиновник.

"У нас були докази, які ми представили в суді. Це і виписки з банківських рахунків, та відомості, які ми вважали достатніми для доказу махінацій банківський перекладів, в яких брав участь і пан Лазаренко, і пані Тимошенко. Але цих доказів було недостатньо, і суд їх відхилив", - зазначила екс-заступник генпрокурора.

Відповідаючи на питання, чи намагалося обвинувачення допитати Тимошенко у справі Лазаренка, Берш повідомила: "Так. Ми намагалися".

"Ми направили офіційний запит про правову допомогу в Генпрокуратуру. Пані Тимошенко викликалася до прокуратури для допиту. Ми приїхали в Україну. З'явилася і пані Тимошенко зі своїм адвокатом, але в той час вона відмовилася відповідати на наші запитання", - розповіла екс-чиновник.

"Ми не змогли отримати показань пані Тимошенко з питань, які нас цікавили", - додала Берш.

Екс-заступник генпрокурора уточнила, що адвокат Тимошенко "послався на конституційне положення, яке відповідає 5-й поправці до американської Конституції, а саме "право зберігати мовчання".

Як відомо, 12 жовтня Служба безпеки України порушила щодо Тимошенко справу про борги корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ).

Її обвинувачують у тому, що в 1990-х вона разом із тодішнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком переклала на державу борг своєї корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ на суму $405,5 млн. 

Українська правда

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 178.93.173.---овита21.11.2011 13:10
Доки вони цю тему розсусолюють, Тимошенко в тюрмі стає все гірше. Свободу ЮлІ!
IP: 91.223.177.---Ojhc21.11.2011 11:22
Прокурор, і, зауважте, не наш, а американський, прямо заявляє про те, що у них були дані, які свідчили про злочинну діяльність Тимошенко спільно з Лазаренком. Однак, зібраних ними доказів, з урахуванням відмови Тимошенко від надання свідчень, для їхнього, американського судді, виявилось не достатньо для пред*явлення їй звинувачення. Тому по справі вона так і залишилась у статусі "особи, якій не пред*явлено звинувачення", треба думати, що поки-що не пред*явлено, бо рішення за цими обставинами американський суд, в тому числі і про виправдання Тимошенко, не приймав. А значить, все попереду. І наскільки я розумію, в даний час ГПУ і СБУ працюють над цією прогалиною в доказах.
IP: 178.93.77.---овита21.11.2011 10:23
Тимошенко, можливо, була свідком тих правопорушень, в який звинувачував ся пан Лазаренко????????? Що значить "можливо"
Цікаво скільки екс-чиновниці заплатили, щоб вона говорили цю фігню.
Я думаю, якщо б мова йшла про якось європейського політика, то пані виражалась юридичними термінами та фактами, а не припущеннями.
IP: 95.132.77.---Фарик21.11.2011 06:44
Не шукайте невістки і бубок в лайні, не ворошіть минулого, у діючого….. було натуральних три….., а нині може було б йому десятки пришити в натурі, але ж не шиють, поважають й на всю планету прославляють,бо свій – диктатор і отець, народу ж кришка і п….ць! Отака гірка правда!!!
IP: 92.113.109.---Анатолий+21.11.2011 00:36
RE: _prft
Я же тебе, графоманствующий ты наш, уже втолковывал, не пользуйся цитатником Инны Геббельсовны. Все, что там написано синюки быдлогеи уже давно затерли до дыр. А ты, сдуру, достал из нафталина конкретный пример бреда конченного рыгобота в отношении фамилий:
"намагання Грігян-Капітельман відібрати в них","Інна Геббельсовна хоча і чорнорота, та на фоні Григян-Капітельман все ж таки виграє","ніяк не скажеш про Грігян-Капітельман"
Поэтому и отвечу тебе так как, в свое время и им:
По твему человек, носивший фамилию "Капительман", будучи трижды раненым на фронте и погибший, защищая Родину или Герой Советского Союза, командующий фронтом И.Х.Баграмян, фамилия которого имеет такое же окончание как и "Григян" - оба, априори, значительно хуже чем служивший у немцев полицаем носитель фамилии "Янукович"? Или "стучавший" немецкой администрации на солагерников некий "Андрей Ющенко"? Да ты, шелудивый, по своей психологии патологический подонок, предатель и мародер. Достойная шавка ПР.
Усі коментарі