У Вінницькій колонії таки знайшли двох порізаних

Середа, 9 листопада 2011, 21:51

Прокуратура Вінницької області встановила факт заподіяння собі тілесних ушкоджень двома засудженими Піщанської виправної колонії №59.

Про це сказано в офіційному повідомленні щодо проведеної перевірки у колонії, оприлюдненому на сайті прокуратури.

Прокурором Вінницької прокуратури з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах проведено перевірку повідомлення координатора Вінницької правозахисної групи "про масове побиття засуджених під час загального обшуку та заподіяння засудженими собі порізів вен та животів".

В прокуратурі повідомили, що 3 листопада 2011 року в колонії було "проведено загальний обшук із залученням додаткових сил та засобів інших установ виконання покарань області, в тому числі зведеного загону швидкого реагування".

У прокуратурі уточнили, що проведення обшуку передбачалось і у дільниці посиленого контролю, в якій утримувалось 7 засуджених.

"Коли, виконуючому обов’язки начальника Піщанської виправної колонії, котрий керував загальним обшуком, стало відомо про те, що двоє засуджених, які утримувались в ДПК, заподіяли собі тілесні ушкодження, він вирішив не проводити обшук до з’ясування обставин і причин таких дій", - йдеться в повідомленні.

У подальшому обшук в дільниці посиленого контролю проведено, але силами працівників Піщанської виправної колонії.

"Жодний засуджений не підтвердив застосування особами, які проводили обшук, фізичної сили, спеціальних засобів чи зброї. При огляді не виявлено жодного засудженого з видимими тілесними ушкодженнями", - заявили в облрокуратурі.

"Разом з тим, перевіркою підтверджено факт заподіяння собі тілесних ушкоджень двома засудженими, які утримувались в дільниці посиленого контролю", - повідомляє сайт.

"При медичному огляді у них виявлені численні поверхневі різані рани шкіри лівого і правого передпліччя, капілярна кровотеча. Вени, артерії та животи не ушкоджені. Загрози життю й здоров’ю немає. Засудженим надано необхідну медичну допомогу", - уточнили в відомстві.

Під час розмови з одним із засуджених установлено, що порізи шкіри він заподіяв лезом від одноразового станка для гоління.

"Наміру вчинити самогубство, а також пошкодити вени чи артерії, не мав. Свої дії мотивує, як сильне переживання з приводу встановленого йому судом адміністративного нагляду. Причини, з яких заподіяв собі тілесні ушкодження інший засуджений, йому не відомі і з ним він не змовлявся", - заявили в прокуртурі.

Щодо іншого засудженого, то він звільнився 4 листопада 2011 року та виїхав до міста Яворів Львівської області і тому буде опитаний працівниками прокуратури Яворіва.

Як відомо, 6 листопада Вінницька правозахисна група заявила, що 3 листопада на території Піщанської виправної колонії було вчинено масове побиття засуджених.

За словами правозахисників, протестуючи проти психічного тиску і фізичних знущань, група засуджених вдалася до акту масового самокаліцтва, порізавши собі руки та животи.

Раніше в управлінні Державного департаменту з питань виконання покарань у Вінницькій області повідомили, що у Піщанській виправній колонії №59 масового побиття засуджених не було.

Українська правда