Мороз забрав життя 131 українця. Синоптики обіцяють потепління

Неділя, 5 лютого 2012, 11:41

Від морозів в Україні вже загинули 131 людина.

Як повідомляє в неділю прес-служба МНС, за останні 9 днів зі скаргами на переохолодження чи обмороження до лікувальних закладів України звернулися 2300 людей.

З них 1800 були госпіталізовані. Померло – 131. Судово-медична експертиза встановить чи є переохолодження причиною смерті цих людей.

В Україні в даний час функціонує 3261 пункт обігріву. За останню добу за теплом та гарячою їжею звернулися 10 100 громадян, від 27 січня – майже 75 тисяч.

Разом з тим, столична державтоінспекція працює за посиленим варіантом несення служби до 13 лютого включно, повідомляє прес-служба київської міліції.

Працівники ДАІ звертаються до киян і гостей міста зважати на складні погодні умови і по можливості не виїжджати на власному автотранспорті.

Водночас начальник Українського гідрометцентру Микола Кульбіда в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив, що протягом 4–5 лютого на території України відбувається загальне потепління на 10–12 градусів практично у всіх регіонах України.

"Протягом 5–6 лютого температура ще підвищиться на 3–5 градусів. Таким чином, вона наблизиться буквально до норми для цих днів", - сказав Кульбіда.

Водночас, сніг у південних та західних областях буде продовжуватися протягом 4–6 лютого. Отже, західніше від лінії Київ – Одеса суттєво збільшиться сніговий покрив за ці дні.

"Протягом 7–8 лютого ми чекаємо на наступне зниження температури, яке не досягатиме попередніх значень, які відзначалися протягом 1–3 лютого. Найнижча температура на сході може становити мінус 22–28 градусів. На іншій території вона буде вищою на 4–5 градусів", - зазначив він.

Протягом 9–11 лютого такий температурний режим збережеться. А з 12 лютого слід чекати дуже суттєвого послаблення морозів – вночі до 4–10 градусів морозу, вдень навіть близько нуля, зазначив начальник Укргідрометцентру.

Він також додав, що нинішні температури "не є чимось екстраординарним" для України.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!