Польський міністр розповів, що заважає зближенню України з ЄС

Середа, 8 лютого 2012, 18:20

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловив стурбовість справою екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Про це він заявив у середу під час зустрічі з донькою лідера опозиції Юлії Тимошенко Євгенією, повідомляє прес-служба партії "Батьківщина". 

"Ми стурбовані справою Юлії Тимошенко. Нас непокоїть те, що зараз відбувається в Україні. Це заважає зближенню вашої держави з Європейським Союзом", - наголосив Сікорський.

У свою чергу Євгенія Тимошенко подякувала міністру за підтримку та повідомила його про стан здоров’я та умови утримання її матері.

"Режим Януковича намагається зробити усе можливе, щоб знищити її - переслідування посилюється, нові справи прискорюються", - сказала Євгенія.

На зустрічі йшлося також про проведення парламентських виборів. Сікорський наголосив, що вони мають відбуватися за демократичними стандартами.

"Опозиція та її лідери повинні брати участь у виборах на конкурентній основі, без цього Україна не зможе стати членом європейської родини", - зазначив він.

Відповідаючи на запитання польського журналіста у Києві, чи отримував він від президента Віктора Януковича запевнення щодо вирішення справи Тимошенко, Сікорський заявив: "Ні. Жодних".

Міністр повідомив, що висловив Януковичу своє занепокоєння у зв’язку із політичним конфліктом в Україні, який ускладнює зближення України з Європейським Союзом.

Водночас, відповідаючи на запитання про зустріч з донькою Тимошенко Євгенією, Сікорський зазначив, що Міністерство закордонних справ Польщі хоче отримувати інформацію про справу Тимошенко з різних джерел.

"Дочка пані Тимошенко таку інформацію надала", - цитує міністра закордонних справ Польщі УНІАН.

Українська правда

powered by lun.ua