Журналістів не пустили на установчий з'їзд "псевдоукраїнської" автономії

П'ятниця, 2 березня 2012, 14:11

Українських журналістів у Москві не пустили на установчий з'їзд зі створення нової Федеральної національно-культурної автономії українців Росії.

Захід проходить в Москві у приміщенні видавництва "Повітряний транспорт", пише УНІАН.

Охоронці повідомили, що отримали сувору вказівку не пускати на засідання осіб, прізвищ яких немає в списку запрошених. Крім того, спеціально під цей захід охорона була підсилена.

"Напевно, це щоб саме вас не пустити", - сказав один із охоронців.

Напередодні організатори з'їзду ухилились від прямої відповіді, чи потрібна акредитація на захід.

Водночас почесний голова Об'єднання українців Росії Валерій Семененко пояснив, що ініціатором скликання з'їзду є заступник директора Бібліотеки української літератури в Москві Богдан Безпалько.

"Безпалько за короткий час облетів Магадан, Новосибірськ, Татарстан, Мурманськ, Архангельськ, Сиктивкар - справа поставлена на широку ногу, фінансування необмежене, намагаючись схилити тамтешні українські національні-культурні автономії до заснування федеральної автономії. Себе він вже називає головою Федеральної національно-культурної автономії українців", - сказав Семененко.

Сам Безпалько на телефонні дзвінки журналістів не відповідає.

Раніше об’єднання українців Росії повідомляло, що на 2 березня заплановане "створення без його відома нової псевдоукраїнської організації". Такий крок в українській громаді оцінили як свідому провокацію, що покликана внести розкол в український рух РФ.

Як з'ясували в ОУР, більшість регіональних організацій, яки заявлені як організатори з'їзду 2 березня, не були поінформовані про це і не давали відповідної згоди. А однієї організації (Регіональна національна-культурна автономія українців Москви) взагалі не існує.powered by lun.ua