Суд США призначив засідання у справі "Тимошенко проти Фірташа"

П'ятниця, 2 березня 2012, 22:12

Попереднє засідання суду в Нью-Йорку у справі за позовом екс-прем'єр Юлії Тимошенко до співвласника "РосУкрЕнерго" Дмитра Фірташа призначено на 30 березня, 15:30.

Таке рішення ухвалила 22 лютого суддя Окружного суду у Нью-Йорку Елісон Натан, якій у середині лютого передали цей позов, повідомляє Kyiv Post.

Крім того, у рішенні суду також сказано, що до засідання суду кожна зі сторін позову повинна також надіслати до суду копію своїх заяв.

У квітня 2011 року Тимошенко подала в суд на Фірташа, а згодом - у грудні минулого року - додала до відповідачів ще першого віце-прем'єра Валерія Хорошковського, Юрія Бойка, Генпрокурора Віктора Пшонку, Сємьона Могілєвіча та інших.

Фірташ раніше заявляв, що не отримував жодних документів від американського суду.

Відповідно до американського законодавства, позивач повинен повідомити відповідачів у справі про те, що проти них є позов. Поки що ані Тимошенко, ані її представники жодного з відповідачів необхідним чином не повідомила про це.

У цьому позові Тимошенко звинувачує "РосУкрЕнерго" і його співвласника Фірташа, який є близьким до президента Віктора Януковича, у змові з метою маніпулювати рішенням арбітражного суду, що, на її думку, призвело до вихолощення запасів природного газу України.

В 2010 році Арбітражний інститут торгової палати в Стокгольмі ухвалив рішення, яке зобов'язало "Нафтогаз України" повернути компанії RosUkrEnergo 12,1 мільярдів кубометрів газу.powered by lun.ua