Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Янукович уже заїкнувся про тест для Євросоюзу

Понеділок, 2 квітня 2012, 11:44

Україна розглядає Угоду про асоціацію з Євросоюзом насамперед як комплексну програму масштабних внутрішніх реформ у всіх сферах життя.

Про це заявив президент Віктор Янукович в інтерв'ю польському виданню "Dziennik Gazeta Prawna", повідомляє прес-служба президента.

За його словами, у процесі модернізації країни Угода про асоціацію з ЄС буде також ефективним інструментом здійснення реформ відповідно до європейських стандартів.

"Європейська інтеграція – незмінний ключовий пріоритет зовнішньополітичного курсу та внутрішнього розвитку України. Ми сприймаємо Європейський Союз як цивілізаційний вибір, оптимальну модель розвитку нашої держави, його економіки і суспільних інститутів, а в перспективі і як наш спільний дім", - запевнив Янукович.

Президент заявив: на нинішньому етапі укладання Угоди про асоціацію разом зі створенням поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ЗВТ) – головне завдання євроінтеграції України.

ЗВТ, яка передбачатиме інтеграцію економіки України у загальний ринок ЄС, – головна практична цінність Угоди про асоціацію, вважає Янукович.

"Уже сьогодні ми активно готуємося до інтеграції української економіки на внутрішній ринок ЄС, здійснюються необхідні реформи у сфері зміцнення демократії та верховенства права на основі наших спільних цінностей", - сказав президент.

Водночас він наголосив, що створення зони вільної торгівлі потребує також належної підтримки з боку ЄС у процесі модернізації української економіки.

"Укладання Угоди про асоціацію відповідає інтересам як України, так і держав-членів ЄС. При цьому головні переваги відкриваються для основних торговельних партнерів України, лідируючі місця серед яких посідає і Польща", - сказав глава держави.

Янукович також зазначив, що результативність будь-якої угоди залежить від зусиль усіх сторін.

"У відповідь на готовність України проводити масштабні реформи і впроваджувати європейські стандарти, ми очікуємо від наших партнерів більшої взаємодовіри та відкритості у питанні європейського майбутнього України", - додав він.

Одним із тестів на готовність Євросоюзу будувати з Україною довірчі й відкриті відносини Янукович назвав візовий діалог.

"Переконаний, успіхи України у реалізації необхідних вимог ЄС мають втілитися в якнайшвидшу лібералізацію візового режиму для громадян України", - сказав президент.

Україна готова зараз невідкладно перейти до етапу підписання та подальшої ратифікації Угоди про асоціацію, заявив Янукович.

"Ми розраховуємо на конструктивний і прагматичний підхід у цьому питанні і з боку наших європейських партнерів", - зазначив він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: