Представників Freedom House у СІЗО "травили" фарбою

Вівторок, 3 квітня 2012, 19:17

Представникам Freedom House у Лук`яніському СІЗО показали лише відремонтовані і нові приміщення.

Про це "Українській правді" повідомила учасник групи експертів Freedom House в Україні Вікторія Сюмар, яка відвідала Лук`яніське СІЗО.

Вона розповіла, що перед відвідинами СІЗО представники організації зустрічалися з першим заступником глави СБУ Петром Шатковським, а потім їх пустили до екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

"Він повідомив, що хоче незалежного медичного обстеження, але не збирається їхати закордон. При цьому він не проти, щоб це був закордонний лікар", - переповіла Сюмар.

"Нам показали три камери. Перша - де утримується зараз Луценко. Зустріч була в окремій залі, але нам сказали, що це його камера. Камера невелика, двомісна, з телевізором. Луценко повідомив, що його туди перевели нещодавно", - заявила вона.

"Потім нам показали камеру, в якій нібито утримувалася Юлія Тимошенко, але знову таки ми запитували, чи вона там весь час перебувала. Нам сказали: ні, вона перебувала там частину часу. Вона була двомісна і з дуже свіжим ремонтом", - уточнила представник Freedom House.

"І нам показали камеру в абсолютно новому корпусі, збудованому на території Лукяніського СІЗО. Там нікого не було. Це була одномісна камера, де дуже відчутний свіжий запах фарби", - додала вона.

Сюмар запевнила, що остаточні свої висновки щодо відвідин СІЗО Freedom House оприлюднить протягом місяця.

Вона також підтвердила, що у середу планується зустріч представників організації з екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!