У ЦВК нагадали Яценюку, що треба покинути "Фронт змін"

Середа, 4 квітня 2012, 19:02

У Центрвиборчкомі заявляють, що для включення в партійний список члени інших партій повинні припинити членство безпосередньо у своїх партіях.

Про це в середу заявив заступник глави ЦВК Андрій Магера, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Партія може висунути кандидатами тільки членів цієї партії або позапартійних осіб, члени інших партій не можуть бути в списку кандидатів політичної партії", - зазначив він.

За його словами, якщо члени інших партій захочуть балотуватися не від своєї партії, вони повинні припинити членство в своїй партії.

"На жаль чи на щастя, це не моє бажання: це вимога закону", - підкреслив Магера.

Разом з тим він визнав, що ЦВК буде важко перевірити, чи дійсно той чи інший кандидат належать до тієї партії, за списком якої вони балотуються. Тому в ЦВК будуть більшою мірою сподіватися на порядність своїх кандидатів.

"Особисто я, як один з членів комісії, не ставив для себе вимоги перевіряти хто, де і коли вийшов з партії. Я думаю, в першу чергу, необхідно вірити кандидатові, який написав в своїй анкеті, що він є позапартійним", - сказав він.

Разом з тим, за словами Магери, наявність в партійному списку представників інших партій не буде підставою для зняття з реєстрації всього списку цієї партії.

За його словами, це можливо тільки у випадку, що в партійному списку більшість кандидатів не будуть відповідати вимогам закону.

Як відомо, на недавньому з'їзді партії "Батьківщина" було прийнято рішення про об'єднання опозиції.

При цьому, не виключено, що партії "Батьківщина" і "Фронт змін" підуть на вибори єдиним списком, причому очолить цей список лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!