Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Тігіпко обіцяє не вважати розкішшю сараї

Четвер, 5 квітня 2012, 12:59

Міністерство праці і соціальної політики наполягає на введенні податку на предмети розкоші.

Про це сказав на брифінгу віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко, повідомляють Українські новини.

За його словами, на нараді в четвер із прем'єр-міністром Миколою Азаровим буде розглянуто два варіанти відповідного законопроекту - запропонований Мінсоцполітики і Міністерством фінансів.

Тігіпко підкреслив, що в двох міністерств різне бачення цього питання, і його відомство має намір на нараді відстоювати свою позицію.

"Ми будемо наполягати, що потрібно обкладати податком не тільки нерухомість і транспортні засоби, але і розкіш, дорогі предмети", - сказав міністр.

Він також додав, що Мінсоцполітики має намір наполягати і на своєму баченні оподатковування нерухомості, не уточнивши при цьому, у чому полягає різниця його позиції з позицією Мінфіну.

При цьому Тігіпко підкреслив, що незалежно від того, варіант законопроекту якого міністерства підтримає Кабінет Міністрів, цей документ не буде стосуватися незаможних громадян і середнього класу.

12 березня президент Віктор Янукович заявив, що бізнесмени, депутати Верховної Ради Рінат Ахметов (фракція Партії регіонів), Костянтин Жеваго (фракція "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина"), а також бізнесмен Віктор Пінчук підтримують запровадження податку на багатство.

Тим часом у Мінфіні вирішили вводити 20% податок на розкіш не на коштовності, хутра і дорогі годинники, а на площу нерухомості й обсяг двигуна автомобіля.

Такі положення знаходяться в проекті змін в податковий кодекс щодо запровадження податку на розкіш, розроблений під керівництвом міністра фінансів Юрія Колобова, повідомляв раніше Коммерсант-Украина.

При цьому буде змінений перелік нерухомості, за яким не потрібно платити податок: наприклад, якщо на присадибній ділянці поруч з будинком знаходяться об'єкти нежилої нерухомості, призначені для утримання домашніх тварин або збереження садового інвентарю.

Ця норма буде працювати, тільки якщо будинок є постійним місцем проживання громадянина.

У Мінфіні вважають розкішшю квартири загальною площею понад 120 кв. м і будинку від 250 кв. м (Тігіпко пропонував 200 кв. м і 400 кв. м відповідно).

Ці ж пороги встановлені і для щорічного стягнення податку на нерухомість. Фактично це означає запровадження подвійного оподатковування.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: