Янукович хоче прикрити продаж дітям гидоти і її приховану рекламу

Понеділок, 9 квітня 2012, 14:46

Президент ініціює збільшення штрафів за продаж алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім у 10 разів – із 6,8 тис. гривень до 68 тис. гривень з одночасним позбавленням ліцензії на торгівлю.

Про це заявив уповноважений президента з прав дитини Юрій Павленко на брифінгу в понеділок, повідомляють "Українські новини".

"Президент звертається до Кабінету міністрів щодо підвищення штрафів за продаж тютюнових та алкогольних виробів дітям. Передбачити при цьому процедуру і одночасного позбавлення ліцензій. Сьогодні законодавство передбачає або штраф, або позбавлення ліцензії", - сказав він.

"В цьому випадку ми пропонуємо розглянути можливість збільшення штрафів як мінімум в 10 разів за продаж... і одночасне позбавлення ліцензії такої торговельної точки або мережі", - заявив Павленко.

Крім того, за його словами, Віктор Янукович вимагає від Міністерства внутрішніх справ проаналізувати причини низької ефективності діяльності органів внутрішніх справ щодо протидії розповсюдження алко- і наркозалежності дітей, вжити термінові заходи для усунення джерел придбання алкоголю і наркотиків дітьми.

Павленко додав, що президент також наголошує на необхідності вдосконалення законодавства в частині запровадження повної заборони реклами алкогольних і слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів.

"Ми повинні йти до повної заборони реклами, включаючи й приховану: алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пива і слабоалкогольних напоїв", - цитує його прес-служба президента.

"Є неприйнятним, коли торгові марки, під якими випускаються алкогольні вироби, є зокрема спонсорами спортивних заходів, або їх представляють відомі люди", - пояснив Павленко.

Він наголосив: нині в Україні вживання дітьми алкоголю, наркотиків та тютюну набуло загрозливих масштабів.

Саме тому, зазначив уповноважений президента, Янукович наполягає на повному виконанні усіма органами влади чинного законодавства, яке обмежує доступ дітей до алкогольної та тютюнової продукції, а також до її реклами.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!