Карпачова: у четвер навряд чи буде справедливий вирок Іващенку

Понеділок, 9 квітня 2012, 18:30

Колегія суддів Печерського райсуду Києва не в змозі за дві доби написати об'єктивний вирок колишньому в.о. міністра оборони Валерію Іващенку.

Таку думку озвучила уповноважений Верховної Ради Ніна Карпачова у коментарі журналістам, передає "Обком" з посиланням на УНІАН.

"За такого складною справою, коли люди майже півтора року перебувають в умовах ув'язнення, за два дні написати вирок. Це взагалі виникає питання: чи можливо це зробити чи ні. Принаймні, у мене як у правозахисника виникає таке питання: чи може бути обґрунтовано вирок написаний", - сказала вона.

За її словами, Іващенко не визнав себе винним за всіма статтями звинувачення і сказав, що "він як людина, як громадянин буде боротися, де б не був, за те, щоб справедливість торжествувала".

Крім того, Карпачова називає грубим порушенням прав людини розгляд кримінальної справи в конвойній кімнаті, як це сталося сьогодні при розгляді справи Іващенко.

"Я перший раз бачу, щоб судове засідання проходило в конвойній кімнаті в Україні. Безперечно, це є грубим порушенням прав людини", - сказала Карпачова.

За її словами, вона побачила, що один з підсудних - колишній керуючий санацією Феодосійського судномеханічного заводу Сергій Міхєєв знаходився в так званому "стакані", а Іващенко - лежачи на ношах.

Як зазначила Омбудсман, в такому стані вказані особи перебували фактично 5 годин, без доступу до санвузлу, без свіжого повітря і можливості випити води.

При цьому Карпачова зазначила, що в такому стані перебували і всі інші учасники процесу та конвой.

"Безперечно, це є ненормальним явищем, коли в таких умовах проходить судове засідання", - зазначила Карпачова.

Печерський райсуд оголосить вирок Іващенко 12 квітня о 9.00.powered by lun.ua