Януковича ще хочуть побачити 4 президенти, втішаються у МЗС

Четвер, 10 травня 2012, 15:38

Попри перенесення Ялтинського саміту чотири президенти, які заявляли про намір приїхати в Україну, планують зустрітися з Віктором Януковичем найближчим часом.

Серед тих, хто не відмовився від Ялтинської зустрічі, – президенти Польщі, Словаччини, Литви та Молдови.

Керівник департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин сказав "ВВС Україна", що зустрічі 5 президентів у форматі саміту не буде, але будуть двосторонні контакти.

"Плануються окремі зустрічі з Віктором Януковичем. З президентом Польщі Броніславом Коморовським така зустріч передбачається найближчим часом у Варшаві, під час відкриття Євро-2012. Потім, як планується, пан Коморовський приїде до Києва на фінал європейського чемпіонату", - повідомив Волошин.

"Президента Литви Далю Грібаускайте Віктор Янукович запросив окремо. Пенітенціарна служба розглянула клопотання литовської сторони і дала згоду на зустріч пані Грібаускайте із Юлією Тимошенко на Харківщині", - сказав представник МЗС.

"Окремим буде і візит президента Молдови", - додав Волошин.

В Адміністрації президента Литви сказали, що візит Грібаускайте може відбутися вже 11 травня. Спочатку планується зустріч з екс-прем'єром Тимошенко, після чого литовський президент матиме переговори з Януковичем.

Напередодні візиту лідер Литви повідомила, що вирішальним в дилемі, чи їхати в п’ятницю до України, була обіцянка Януковича у телефонній розмові, що їй організують зустріч із Тимошенко.

За даними кореспондента ВВС, під час візиту до України президент Литви планує домовлятися про конкретні кроки не лише з президентом України, але й з лідерами опозиції, включаючи Тимошенко.

Раніше президент Польщі Броніслав Коморовський заявив, що хоче найближчим часом зустрітися з Януковичем.

Між тим, президент Янукович у четвер, 10 травня, провів телефонні розмови з президентом Словаччини Іваном Гашпаровичем та президентом Молдови Ніколає Тімофті.

Зокрема, як повідомляє прес-служба президента, йшлося про підготовку робочого візиту Гашпаровича в Україну, над яким зараз працюють дипломати, та про деталі робочої зустрічі з Тімофті, що має відбутися 11 травня.

Також вони говорили про Тимошенко і початок її лікування за участю німецьких лікарів.

Як відомо, Україна відклала 18-й саміт голів держав Центральної Європи, призначений на 11-12 травня в Ялті, через відмову низки європейських лідерів взяти участь у ньому.

Напередодні саміту 5 президентів – Румунії, Албанії, Хорватії, Чехії і Чорногорії – заявили про відмову взяти участь у зустрічі у зв’язку з ситуацією довкола Тимошенко.

powered by lun.ua