Слухання у справі Макар хочуть зробити відкритим

12 переглядів
Четвер, 17 травня 2012, 17:11

Державне обвинувачення у справі Оксани Макар проситиме суд проводити відкрите судове засідання.

Про це заявив керівник групи підтримання державного обвинувачення Ярослав Кривов’яз, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

"Державне обвинувачення під час попереднього слухання кримінальної справи, призначеного на 24 травня 2012 року, проситиме суд розглядати справу у відкритому режимі, оскільки ця справа набула досить широкого суспільного резонансу, причому не лише в Україні, а й на міжнародному рівні", - сказав він.

"Ми вважаємо, що відкрите засідання забезпечить повну прозорість процесу, за яким безумовно спостерігатиме весь світ. Закритими, думаю, будуть лише засідання, на яких досліджуватимуться докази, що розголошують інтимні відомості. Також хочу наголосити, що державне обвинувачення проситиме суд розглядати цю справу не одноосібно, а колегіально", - зазначив Кривов’яз.

За його словами, 24 травня Центральним районним судом Миколаєва буде вирішено низку процесуальних питань, а саме: чи підсудна справа даному суду, чи можна призначати справу до судового розгляду для її слухання по суті, чи немає підстав для зміни міри запобіжного заходу.

"І серед інших питань має бути, виходячи з вимог КПК, рішення про слухання справи колегіально", - додав прокурор.

За його словами, санкції статей, що інкримінуються обвинуваченим, передбачають позбавлення волі на строк від 10 до 15 років і аж до довічного позбавлення волі.

"Але перш ніж говорити про якісь конкретні строки, спочатку мають бути досліджені усі докази у ході судового слідства. Якщо ж ці докази знайдуть своє підтвердження, то з урахуванням тяжкості вчинених злочинів не виключено можливості призначення максимального покарання", - сказав Кривов’яз.

"Але, знову ж таки, усі крапки над "і" має поставити суд. Державні обвинувачі орієнтуватимуть суд на призначення винним покарання з урахуванням ступеню тяжкості вчинених злочинів та характеристик цих осіб",- додав він.

Українська правда

powered by lun.ua