Кучму не відбілили - адвокат

Вівторок, 26 червня 2012, 22:32

Генпрокуратура може реанімувати справу проти Леоніда Кучми щодо причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це заявила адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко в ефірі телеканалу ТВі, коментуючи рішення Вищого спецсуду щодо незаконності порушення кримінальної справи проти Кучми.

"Передовсім, суд не відбілив Кучму, тому, що не було розглянуто справу по суті. Лише суд вважає, що порушену справу щодо Леоніда Кучми було незаконно", - сказала вона.

Адвокат зазначила, що "в порушення вимог закону, після закінчення досудового слідства, захист Леоніда Кучми оскаржив постанову про порушення, тобто вже й роботу виконано, а вони замовлення оскаржують".

"Не мав на цьому етапі він такого права, бо відповідно до КПК таку скаргу можна подавати лише до закінчення досудового слідства. Як тільки воно закінчено, то все, або обвинувальний висновок готує прокурор, або прокурор сам виносить постанову про закриття кримінальної справи за реабілітуючи, або не реабілітуючих обставин", - уточнила вона.

"В нашому випадку прокурор не виносив постанови про закриття кримінальної справи, це значить, що прокурор готував справу до суду. Тобто не можемо ми казати, що суд відбілив Кучму", - заявила адвокат.

Теличенко також вважає, що в майбутньому будь-який інший слідчий чи новий склад Генпрокуратури може реанімувати справу Кучми.

"Не обов’язково інший слідчий, той самий може порушити кримінальну справу. Привід завжди буде", - додала вона.

Адвокат уточнила, що "продовжується справа з обвинуваченням Пукача, і Пукач далі наполягає на версії, що він дістав замовлення або наказ вбити журналіста від Кравченка і Кучми".

"Якщо врахувати, що по Кучмі закрито, по Кравченку заблоковане слідство, ще є десь абстрактна справа щодо невстановлених ніколи і ніким осіб, яка насправді має таке нечітке майбутнє, що важко навіть щось говорити… Отже досудове слідство у пошуках замовників заблоковано", - підсумувала Теличенко.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування