Опозиція пропонує розширити свої права

Вівторок, 3 липня 2012, 08:54

У БЮТ підготували проект змін до регламенту, що розширить права опозиції.

Відповідний проект підготував і вніс у парламент бютівець Гарегін Арутюнов, пише Комерсант.

Він запропонував доповнити закон про регламент низкою статей, у яких закріпити права парламентської більшості й опозицій, а також організаційно-правові основи їхньої діяльності.

Необхідність прийняття документу Арутюнов пояснив тим, що діючим регламентом не передбачена можливість формування й функціонування парламентської більшості.

"Проте 19 жовтня 2010 року розпорядженням глави Верховної ради Володимира Литвина був незаконно створений секретаріат парламентської більшості "Стабільність і реформи",— говориться в пояснювальній записці до законопроекту. 

У випадку прийняття запропонованих поправок парламентська опозиція одержить небувалі до цього повноваження.

Зокрема - першочергове право вибору посад голів парламентських комітетів, у веденні яких перебувають питання бюджету, організації діяльності Верховної ради, свободи слова й інформації, соціальної політики, охорони здоров'я, науки й освіти, судочинства, законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з організованою злочинністю й корупцією, прав людини.

За опозицією також пропонується закріпити посади перших заступників голів у комітетах, які очолять представники більшості.

Крім того, законопроект надає опозиції право на призначення глави Рахункової палати, уповноваженого Верховної ради з прав людини, а також по одному представнику до складу Конституційного суду, Вищого ради юстиції й Нацради з питань телебачення й радіомовлення. 

Обговорення законопроекту Арутюнова профільний комітет призначив на середу. Щоправда, шанси на позитивну оцінку в документа невисокі.

"За запропонованими нормами проглядається зацікавленість лідерів конкретних політичних сил",- заявив глава комітету регіонал Володимир Макеєнко.

"Я запропонував восени написати новий регламент і одержав підтримку всіх членів комітету. Нам потрібно забути про стовідсоткову партійну систему й урахувати, що в наступному парламенті 226 депутатів будуть мажоритарниками", - додав він.powered by lun.ua