Кабмін спростив порядок реєстрації транспортних засобів

Вівторок, 3 липня 2012, 14:43

Кабінет міністрів скасовує обов’язкове дослідження транспортних засобів при їх реєстрації чи знятті з обліку.

Як повідомляє прес-служба уряду, відповідну постанову, розроблену Міністерством внутрішніх справ, Кабмін ухвалив 27 червня

Зокрема, документ передбачає спрощення процедури державної реєстрації транспортних засобів, зокрема в частині скасування обов’язкового дослідження транспортних засобів під час проведення їх державної реєстрації (перереєстрації) чи зняття з обліку.

Також передбачено скасування обов’язкового пред’явлення транспортного засобу при перереєстрації у зв’язку зі зміною місця проживання власника та при відновленні втрачених або зіпсованих документів.

Крім того, постанова передбачає можливість прямої перереєстрації транспортного засобу з одного власника на іншого при його відчуженні, а також проведення добровільного експертного дослідження транспортного засобу виключно на письмову вимогу власника.

Власники транспортних засобів матимуть можливість зареєструвати чи перереєструвати їх незалежно від місця своєї реєстрації чи проживання або регіону реєстрації транспортного засобу.

Також постановою Кабінету міністрів передбачена можливість збереження за бажання власника номерного знака за транспортним засобом при перереєстрації на іншого власника у межах одного регіону.

Постанова врегульовує порядок державної реєстрації самостійно складених транспортних засобів, а також унеможливлює відмову в проведенні реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів у разі, коли їх власники або уповноважені на їх використання особи мають заборгованість зі сплати штрафних санкцій за порушення правил, норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху.

Правоохоронці прогнозують, що прийняття акта дозволить спростити процедуру державної реєстрації транспортних засобів та зменшить кількість нарікань громадян на роботу реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування