Представники церков просять Януковича ветувати "язык"

7 переглядів
15
Середа, 4 липня 2012, 19:15

Глави українських церков закликають президента Віктора Януковича не підписувати закон "Про засади держаної мовної політики", як такий, що розколює країну.

Про це йдеться у відкритому листі глав Церков і релігійних організацій до президента щодо мовного питання.

"Ще у 2006 році ми висловлювали свою принципову позицію: мовні питання, як основоположні для суспільства і державності, не повинні ставати предметом політичних спекуляцій", - йдеться в листі.

 

"Мова згуртовує людей в націю, створює єдиний суспільний і гуманітарний простір. Вона за своєю природою сприяє взаємному порозумінню, бо покликана єднати людей, а не бути джерелом ворожнечі", - зазначили церковники.

"З жалем вимушені відзначити - до нашого голосу не прислухалися. 3 липня 2012 року суперечливий мовний законопроект було оголошено прийнятим Верховною Радою. І ми знову стали свідками того, як поглиблення мовного розділення, посилене політичним протистоянням, далі поглиблює суспільний розкол і розхитує основи української державності", - заявили представники церков.

"Ми наполегливо закликаємо вас не підписувати вибухонебезпечний мовний законопроект № 9073, накласти на нього вето і повернути до Верховної Ради для справжнього повноцінного розгляду та вироблення збалансованого рішення", - звернулися церковники до Януковича.

 

"Ми закликаємо вас стати ініціатором загальнонаціонального суспільного і фахового діалогу навколо мовної проблематики. Саме його підсумки повинні лягти в основу принципово нового законопроекту, який справді забезпечить розвиток збалансованої мовної політики в Україні", - додали вони.

Лист підписали патріарх Філарет, предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату; Святослав, верховний Архієпископ Києво-Галицький Української Греко-Католицької Церкви; єпископ Маркіян Трофим’як, керуючий справами Римсько-Католицької Церкви в Україні та інші.

Українська правда

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 46.210.82.---Dobriy_Samoritynin..
Якщо він підпише то він собі підпише смертний вирок! кеннеді також був розумний, робіть висновки!
IP: 91.226.4.---forg..
непонятки... де підпис московського патріарху всея руси?
IP: 77.52.236.---Donskoi..
Скорее это политические организации, а не церкви
IP: 95.135.128.---ellados..
До слів церкви треба прислухатись. Всім. І депутатам, і простим українцям... Не можна за 2 хвилини чужими картками прийняти базовий історичний закон, який стосується кожного українця, і посміхаючись, зневажливо заявити : " Мы развели вас как котят". Потрібен діалог і серйозні висновки вчених-мовників, істориків. Тільки тоді буде дотримано якийсь баланс. А поки суспільна угода з мовного питання, яка де-факто донедавна існувала в країні (домінування російської мови в ЗМІ, книговидавництві, телебаченні, інтернеті і мовчазна згода українців з такою ситуацією в обмін на державність української мови) односторонньо розірвана. Українська меншість в східних і південних областях новим законом реально ставиться на грань мовного вимирання. Тому при обговоренні потрібно не тільки врахувати права росіян (яким реально нічого не загрожує у зв’язку з домінуванням російської в інфориаційному просторі, бізнесі), а й серйозні кроки задля розвитку і захисту української мови на Сході України від вимирання!
IP: 178.94.213.---diva..
Donskoi: Скорее это политические организации, а не церкви
Ты ишшо не на Белгородщине? Ущемлённый ты наш!
Усі коментарі