Литвин разом із законом про "язык" пропонує Януковичу викреслити російську

5 переглядів
Середа, 1 серпня 2012, 09:24

Спікер Верховної ради запропонував президенту Віктору Януковичу усунути неузгодженості та неточності у прийнятому мовному законі.

Відповідні пропозиції він надіслав у додатках до листа президенту щодо закону про засади державної мовної політики, повідомляє прес-слжуба ВР.

За його словами, "при опрацюванні тексту цього закону у редакції, яка була запропонована до першого читання, виявлено  неузгодженості та окремі неточності між його положеннями та похідні неузгодженості з іншими законами України, які потребують усунення" згідно з регламентом.

За словами Литвина, багато пунктів не відповідають пунктам Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

Так наприклад у статті 10 щодо мови актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, він пропонує виключити російську, а залишити необхідність використання української та "мови національних меншин" або мови "регіональних меншин", не надаючи російській особливого статусу.

Він також пропонує внести зміни у закон у частині щодо мови освіти. Так в попередній редакції пропонувалося знання державної мови "в обсязі достатньому для інтеграції в українське суспільство". Литвин пропонує це вилучити і таким чином зробити обов'язковим "вивчення державної мови".

Повну порівняльну таблицю пропозицій можна прочитати тут.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua