Кравчук після розмови з Януковичем теж не зізнався, що буде з "языком"

Середа, 8 серпня 2012, 08:52

Президент Віктор Янукович рішуче налаштований запровадити державну програму розвитку української мови, яку за всі 20 років незалежності так і не було прийнято.

Про це заявив екс-президент Леонід Кравчук після завершення зустрічі глави держави з представниками наукової та творчої інтелігенції у Криму, повідомляє прес-служба президента України.

"За всі 20 років незалежності України ця програма неодноразово ставилась на порядок денний, але вона не була прийнята, тому що окрім політичної волі потрібні ще значні фінансові витрати. Сьогодні президент налаштований рішуче в цьому плані", - наголосив Кравчук.

Він зазначив, що під час зустрічі глава держави також звернув увагу на необхідність внесення змін до закону про засади державної мовної політики, які будуть напрацьовані відповідною робочою групою та урядом.

"Я переконаний, що нарада пройшла конструктивно і перспективно. Врешті-решт мовне питання повинне вийти на високий державний рівень, на конституційний рівень і на такий рівень закону, який відповідав би стратегічним національним інтересам України", - сказав Кравчук.

У свою чергу архітектор Лариса Скорик ввжає, що закон про засади державної мовної політики, прийнятий Верховною Радою, слід вдосконалити, оскільки захищати мови меншин потрібно без ущемлення статусу української мови.

Поет Іван Драч у свою чергу додав, що під час зустрічі він побачив стурбованість президента тим, що робиться в Україні.

"Отой вал, який іде з Верховної Ради, - комусь треба було стати супроти нього. Єдиний, хто може стати супроти цього, - це Президент Янукович. Вперше стурбованість щодо української мови входить у якесь нормальне робоче русло", - зазначив Драч.powered by lun.ua