Опозиція, Тягнибок і Кличко обіцяють згадати "язык" Януковичу, як будуть у владі

14 переглядів
Середа, 8 серпня 2012, 18:46

Президент Віктор Янукович, який підписав "мовний" закон, узяв на себе персональну відповідальність за брутальну зневагу до Конституції та законів України.

Про це заявив лідер партії "Свобода" Олег Тягнибок, коментуючи підписання закону про засади державної мовної політики.

"Цим підписом Янукович засвідчив, що саме він є замовником і основним автором антиукраїнського "мовного" закону, а калєснічєнки-ківалови, як і їхні попередники - єфремови-сіманєнки, були лише ширмами, за якими Банкова реалізовувала свою українофобську політику", - зазначив він.

Тягнибок вважає, що підписом під "мовним" законом Янукович "остаточно перекреслив себе як гаранта Конституції, адже закон є антиукраїнським не лише за своєю суттю, але й формально грубо суперечить Конституції, регламенту Верховної Ради та іншим законодавчим актам".

"Для всіх має бути очевидним, чому нашими першими кроками в парламенті буде не лише скасування цього та інших ганебних антиукраїнських законів, але й ухвалення закону про імпічмент президента і застосування цієї процедури щодо Віктора Януковича", - цитує лідера прес-служба партії.

В свою чергу в партії "Батьківщина" також заявили, що "грубі порушення Конституції та регламенту Верховної Ради на всіх стадіях псевдорозгляду цього проекту не залишають сумніву в його юридичній нікчемності".

"Цей так званий закон не може набути чинності, тому що насправді його не ухвалювали ані в першому, ані в другому читаннях. Його не мали права скріплювати підписами ані Литвин, ані Янукович", - уточнили в прес-службі партії.

"Для Януковича важливіше утримати падаючий рейтинг Партії регіонів, ніж національна єдність і державна мова. Він пішов на черговий злочин і підписав цей так званий закон, породжений тотальним беззаконням та нехтуванням Конституцією", - йдеться в повідомленні.

"Нова демократична більшість скасує цей закон та інші антидержавні закони і притягне Януковича та Литвина до відповідальності за наругу над Конституцією і державною мовою", - пообіцяли в "Батьківщині".

Партія "Удар" Віталія Кличка вважає заяви про можливі зміни до закону про мовну політику передвиборною спекуляцією Партії регіонів.

"Всі розмови про те, що у вересні президент нібито внесе поправки до закону, є ні чим іншим, як передвиборною спекуляцією. Замість того, щоб пропонувати конкретні кроки щодо виправлення ситуації в країні, Партія регіонів знову зачіпає чутливі для громадян теми", - зазначають в партії.

Крім того, "Удар" заявив, що в парламенті буде домагатися відповідності мовної політики стандартам демократичних країн.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua