В Одесі батьки більшості першокласників обрали українську мову навчання

Четвер, 9 серпня 2012, 11:11

Більшість батьків, які відправляють своїх дітей у перші класи одеських шкіл, обрали українську мову навчання.

Про це повідомила на прес-конференції заступник начальника Управління освіти Одеської міськради Вікторія Іщенко, пише УНІАН.

За даними управління, 52 відсотки батьків написали заяви, в яких висловилися, щоб їхніх дітей навчали державною мовою, а 48 відсотків обрали для своїх дітей російську мову навчання.

Разом з тим, кількість російськомовних класів цього року, порівняно з минулим, зросла: 1 вересня буде відкрито 33 таких класи, а в 2011 році їх було 26.

Іщенко відзначила, що перші класи формувалися цього року за обраними батьками мовами навчання (російською чи українською) згідно з прийнятою Одеською міськрадою "Програмою збереження і розвитку російської мови на період з 2011 по 2015 роки".

"Російських класів не буде тільки в українській гімназії №7, оскільки рада гімназії проголосувала за дотримання Статуту навчального закладу і відмовилася навчати дітей цій мові", - сказала Іващенко.

У зв'язку з різким збільшенням в минулому році першокласників, які навчаються російською мовою, за рахунок міського бюджету додатково придбано 815 комплектів підручників, повідомила заступник начальника Управління освіти.powered by lun.ua