В України ледь не забрали одне золото

Понеділок, 3 вересня 2012, 09:06

На Паралімпіаді в Лондоні українське золото у метанні диска опинилося в центрі скандалу через електронну систему підрахунку результату.

Про це повдіомляє ВВС.

У п'ятницю, коли українка піднялася на п'єдестал із золотою медаллю на грудях, на стадіоні грав гімн України, але буквально за кілька годин до неї підійшла тренер і сказала, що у неї срібло.

Тоді Лондонський оргкомітет і компанія Omega, яка забезпечує роботу електронної системи підрахунку результату, вибачилися перед усіма атлетами за помилку, яку допустили при підрахунку результатів в об'єднаній дисципліні з метання диска в класах F35/36.

Як пояснив Українській службі ВВС президент Національного паралімпійського комітету Валерій Сушкевич, саме тут і була допущена помилка, оскільки в об'єднаному вигляді всі результати підсумовуються, і результати оцінюються по-різному для обох класів.

За кожну спробу присуджують певну кількість очок, які згодом підсумовують, і оскільки в один вид об'єднали спортсменів з двома різними ступенями інвалідності F35 і F36, то їхні результати також оцінювали по-різному.

Всього у верхній десятці поміняли місцями сім спортсменок. Таку ж помилку допустили і в чоловічому вигляді, але на розподіл медалей це не вплинуло.

Після того, як Сушкевич на зустрічі з керівництвом секції легкої атлетики заявив, що немає такого правила, щоб через технічні помилки спортсмена позбавляли медалі, було прийнято рішення дати дві золотих медалі і дві бронзові. Срібло не дали нікому.

Помазан стала дворазовою олімпійською чемпіонкою в неділю, встановивши новий світовий рекорд зі штовхання ядраpowered by lun.ua