Ініціатива "Першого грудня" закликає захистити слово

6 переглядів
П'ятниця, 7 вересня 2012, 18:20

Ініціативна група "Першого грудня" стурбована фактами порушення свободи слова та безпрецедентного тиску на телеканал ТВі.

Про це йдеться у зверненні учасників ініціативної групи, яке було оприлюднене у п’ятницю .

"Цілеспрямована політика замовчування, яка є відповідальністю нинішньої влади, призвела до того, що слово стало програмованим, конвойованим, і заляканим. Відтак четверта влада не виконує свою основну місію, яка полягає в тому, щоб бути на сторожі, будити, і викривати неправду", - йдеться в документі.

"В цих умовах особливо важливо захистити незалежні джерела інформації", - сказано в зверненні.

Відомі інтелектуали наголошують: коли немає свободи слова, громадянин стає повністю беззахисним, адже публічність - єдиний дієвий спосіб знати, а отже – мати можливість змінювати.

І переконані: "Країні необхідна чесна, фахова та продуктивна розмова навколо життєво важливих проблем, де буде гарантоване право голосу всім. А така розмова неможлива без свободи слова та вільного доступу до інформації. Захистивши свободу слова та вільні засоби масової інформації, серед яких телеканал ТВі, ми гарантуватимемо шанси на демократичний розвиток України".

Учасники Ініціативної групи персонально закликали членів Нацради з питань телебачення та радіомовлення - Володимира Манжосова, Євгена Баранова, Оксану Калетник, Ірину Опілат, Оксану Головатенко, Ларису Мудрак, Миколу Фартушного - усвідомити свою суспільну відповідальність та відновити в повному обсязі мовлення каналу ТВі.

Група "Першого грудня" закликала всіх громадян об’єднатися навколо відповідальності за майбутнє своєї країни, виступити на захист телеканалу ТВі і приєднатись до всеукраїнської акції протесту, яка відбудеться 8 вересня.

"Якщо ми щиро бажаємо жити вільними людьми у вільній країні - мусимо робити це разом", - наголосили учасники "Першого грудня", до якої входять В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Семен Глузман, Кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua