У партіях не пускають жінок на вибори і менше підтримують кандидаток?

Вівторок, 2 жовтня 2012, 13:40

Жінок-кандидатів у депутати Верховної Ради у 7 разів менше, ніж кандидатів-чоловіків, констатує Мережа громадського контролю за гендерною рівністю.

Згідно з моніторингом Мережі, цього року кількість жінок-кандидаток у парламент порівняно з виборами 2002 року зменшилася на 67 осіб, повідомляє "Deutsche Welle".

Як розповіла координатор Мережі громадського контролю за гендерною рівністю Оксана Ярош, аналіз партійних списків свідчить, що "чим сильніша партія, тим менше в її складі жінок, а у прохідній частині списку їх кількість ще зменшується".

Ситуація по мажоритарних округах ще гірша, констатує експерт. На шістдесяти округах серед кандидатів немає жодної жінки. Кандидатки відсутні в цілій області – Рівненській.

Прес-секретар рівненського УДАРу Сергій Мініч сказав, що його партія пропонувала жінкам іти по мажоритарці, але вони не захотіли: "На Рівненщині жінки не надто інтенсивно хочуть йти в політику. Плюс багатодітність, саме в нашій області, сприяє тому, що жінки більше займаються домогосподарством і вихованням дітей. Політику довіряють чоловікам".

А голова рівненських комуністів Олександр Вознюк пояснив: "В нас протистояння по всіх фронтах. Одна справа жінці-комуністці балотуватися у Харківській та Луганській області, де в нас багато прихильників. Зовсім інша справа – на Заході. Іноді чоловікам важко психологічно це все витримати, а жінкам тим більше".

Регіональний координатор Мережі громадського контролю за ґендерною рівністю Лариса Чайка каже, що спрацювали декілька чинників: "Недовіра до політики, до влади. Жінкам не вистачає фінансових  ресурсів. Декому рішучості. Усім одностайності. Є й таке, що чоловіки не пускають".

У Харківській області ситуація на мажоритарних округах дещо краща: 120 чоловіків проти 11 жінок. Але на шести з чотирнадцяти округів жінок немає.

Голова харківських "свободівців" Ігор Швайка пояснив, що у Харківській області "немає жінок, які б погодилися й мали відповідний "багаж" досвіду, аби пройти", а заступник голови облорганізації "Батьківщини" Валерій Дудко заявив: "Ми задовольнили прохання усіх бажаючих балотуватися, але, на жаль, жінок серед них не виявилося".

При цьому членами українських партій є переважно жінки, є й активні, які мають у підтримку виборців, і непогані фінансові ресурси.

Оксана Ярош каже, що або цих жінок "наполегливо просять" поступитися чоловікам через "якусь політичну гру", або про цих жінок під час формування списків забувають.

"Все ж таки партійне керівництво виключно чоловіче. І дуже часто формування списків, погодження кандидатів – рішення закриті і непрозорі", - наголошує координатор Мережі.

Ярош додає, що "не дуже пощастило" і теперішнім кандидаткам: "Організаційно партії їм так не допомагають, як чоловікам. А декому навіть ніде про себе розповісти".powered by lun.ua