Експерт: Заборона пропаганди гомосексуалізму небезпечна, як і наклеп

Середа, 3 жовтня 2012, 13:01

Закон, який передбачає ув’язнення за пропаганду гомосексуалізму, так само небезпечний, як і закон про наклеп.

Про це у коментарі Тиждень.ua заявив юрист Інституту Медіа Права Ігор Розкладай, пише "Тиждень".

За словами юриста, найбільша загроза цього законопроекту – "це те, що автори не дають в проекті поняття, що значить "пропагує", тобто що власне вкладається в це слово".

Розкладай пояснює, що у Кримінальному Кодексі є лише одна стаття, де "трохи краще" розписане поняття "пропаганда": йдеться про пропаганду війни, "і там пояснюється, що це публічні заклики".

"А в ту статтю, в яку вони хочуть вносити зміни...там цього роз’яснення немає. Це означає, що в принципі ця категорія стає оціночною", - зазначив юрист.

"Як будь-яка оцінка – хто краще доведе, той і буде правий. А очевидно, що це будуть правоохоронні органи", - наголосив він.

"Тому, я вважаю, що це так само небезпечний законопроект, як і закон про наклеп", - заявив Розкладай.

Експерт наголошує, що у законодавців "немає законної мети втручатися в діяльність ЗМІ".

"Якщо автори вважають, що в нас засилля продукції, де пропагуються нетрадиційні сексуальні орієнтації, то це можна робити через етичні, моральні впливи, але точно не через закон", - зазначив Розкладай.

Юрист також зауважив, що закон про заборону пропагування гомосексуалізму може досить серйозно вплинути на ринок.

"Досить багато навіть класичних фільмів можна буде підвести під це", - зазначив він.

Як відомо, Верховна рада 2 жовтня ухвалила в першому читанні проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)".

Ним пропонується заборонити пропаганду гомосексуалізму та встановити кримінальну відповідальність за порушення цієї заборони.powered by lun.ua