Ющенко поїде до Грузії мирити Саакашвілі з опонентом

Четвер, 4 жовтня 2012, 21:19

Екс-президент Віктор Ющенко вважає перемогою демократії результати парламентських виборів в Грузії, на яких 1 жовтня здобула перемогу опозиція.

Про це він заявив на прес-конференції в Полтаві, передають "Українські новини".

"Те, що відбулося в Грузії, я вважаю перемогою демократії, хоча, можливо, залишилося кілька пунктів..., від відповіді на які або відсутності відповіді буде залежати національний курс: як внутрішній, так і зовнішній", - сказав Ющенко.

За його словами, 5 жовтня він буде в Грузії вести переговори з сторонами, що перемогли і програли.

"Завтра я буду проводити з ними переговори", - сказав Ющенко.

Він висловив побажання, щоб результат цих виборів не привів до регресу в курсі досягнень свобод і демократичних процесів останніх років Грузії.

За його словами, зараз демократичні процеси в Грузії та Україні є взаємопов'язаними і взаємозалежними.

"Без вільної Грузії важко побудувати вільну Україну і навпаки. Переконаний, без вільної України не буде вільної Грузії... Процеси в Грузії дуже чутливі для ситуації всередині України і для світу в цілому", - сказав Ющенко.

На його думку, зараз 2 країни переживають переломний момент в демократичних та реформаторських процесах останніх років.

"Зараз настав великий іспит в тих процесах, які відбуваються в Україні та Грузії, і мені б дуже хотілося, щоб обидві нації розуміли, що найбільш гостро в найближчі 4-5 років буде стояти питання нашого національного буття", - зазначив він.

Ющенко застеріг країни від повернення в простір, з якого вони кілька століть виходили.

Як відомо, 1 жовтня на парламентських виборах в Грузії перемогу над партією президента Михайла Саакашвілі "Єдиний національний рух" здобула політична коаліція мільярдера Бориса (Бідзіна) Іванішвілі "Грузинська мрія", яка знаходилася в опозиції.powered by lun.ua