Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Якщо опозиція "обнулить" списки, Рада працюватиме без неї?

Неділя, 4 листопада 2012, 14:26

Політична ситуація в Україні зайде в правову безвихідь, якщо опозиція здійснить свою погрозу обнулити партійний список і список мажоритарників.

Таку думку висловив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Думаю, якщо до цього дійде, буде чергова правова безвихідь, і я не знаю, як з неї можна вийти, тому що один з варіантів розвитку подій - поточний склад Верховної Ради просто не буде призначати нові вибори і продовжить працювати", - заявив Черненко.

При цьому він допускає можливість того, що опозиція таки здійснить свій намір.

"Історія, яка вже тиждень тягнеться в певних округах, незважаючи на те, що на 90% округів все нормально пораховано, дає додаткові козирі опозиції в тому, що вибори брудні, сфальсифіковані. І тут мова йде не про те, щоб завоювати додатково п'ять або десять мандатів на користь опозиції - мова йде про дуже сильну моральну перемогу опозиції над владою, яка не може швидко порахувати голоси", - пояснив він.

"Думаю, саме це змусило опозицію до того, щоб з'явилася така ініціатива - просто анулювати ці вибори і йти на нові, тому що психологічно зараз опозиція виграє", - вважає експерт.

"Я не знаю, наскільки це буде реально, бо треба розуміти, що є заява лідерів, а є мажоритарники або списочники, які вклали мільйони доларів, у тому числі від опозиції, в цю перемогу. Наскільки вони погодяться на такий розвиток подій? Але сьогодні такий сценарій виглядає досить реальним", - зазначив Черненко.

На його думку, якщо новий склад Верховної Ради не зможе зібратися через те, що там не буде конституційної більшості - 300 голосів - то буде черговий колапс, тому що позачергові вибори необхідно буде призначати нинішньому складу Верховної Ради, в якому провладна більшість.

Як повідомлялося, один з лідерів Об'єднаної опозиції Анатолій Гриценко висловив пропозицію провести з'їзд партії, "обнулити списки" і відмовитися йти у Верховну Раду у зв'язку з фальсифікацією результатів виборів.

У партії "УДАР Віталія Кличка" також розглядають можливість на з'їзді політичної сили відмовитися від партійного списку і мажоритарників і не визнавати парламентські вибори.

ВО "Свобода" також оголосило про готовність до "обнулення" списків і відмови йти в нову Верховну Раду, але поки не отримувало офіційних звернень з даного питання від своїх партнерів по опозиції і вивчає можливі юридичні наслідки такого кроку.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: