Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Канадські спостерігачі: підрахунок підірвав чесність виборів

Вівторок, 6 листопада 2012, 18:23

Канадські спостерігачі заявляють, що хаотичний підрахунок результатів голосування підриває чесність післявиборчого процесу в Україні.

Про це йдеться в заяві Mission Canada оприлюдненій у вівторок.

"Ці порушення у підрахунку голосів у процесі встановлення результатів голосування та передачі бюлетенів до Центральної виборчої комісії (ЦВК) відбуваються слідом за тими тривалішими проблемами, на які Mission Canada уже звертала увагу", - йдеться в повідомленні.

"У період після дня голосування, Mission Canada задокументувала велику кількість випадків, коли перерахунок голосів в Окружних виборчих комісіях неочікувано припинявся, постійно затримувався або, судячи з усього, відбувався під керівництвом не уповноважених на це осіб", - сказано у заяві.

"Сфальсифікована електронна передача даних про результати з ОВК до ЦВК продовжує викликати занепокоєння", - зазначили в місії.

"На сьогодні чимало проблем виникають в одномандатних виборчих округах з невеликим розривом голосів. Спостерігачі повідомляють про розбіжності між даними протоколів, заповнених на дільничних виборчих комісіях (ДВК) та результатами, опублікованими на веб-сайті ЦВК", - йдеться в повідомленні.

"У відповідності до рішення ЦВК, доступ спостерігачів та журналістів до кімнат, в яких відбувається підрахунок голосів заборонено, а, відтак, процес встановлення результатів голосування не є прозорим. Також викликають занепокоєння зміни в особистому складі ОВК під час підрахунку голосів у процесі встановлення результатів голосування , як, наприклад, це відбулося в ОВК 223", - зазначили в місії.

"Чотириста двадцять два підготовлені та неупереджені спостерігачі перебували в областях на всій території України. Це була найбільша в історії канадського уряду місія спостереження.

Спостерігачі Mission Canada продовжують і надалі здійснювати моніторинг завершення підрахунку голосів, відправлення судочинства та процесу оскарження", - заявили в Mission Canada.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: