Опозиція вимагає скасувати закон про референдум, ухвалений "під шумок"

7 переглядів
Середа, 7 листопада 2012, 10:11

Об’єднана опозиція "Батьківщина" вимагає негайного скасування закону про проведення всеукраїнського референдуму.

Про це йдеться у їхній заяві з приводу ухвалення закону, який дозволив виносити на референдум питання щодо змін до Конституції.

На думку опозиціонерів, закон про референдум містить положення, що прямо "протирічать Конституції та дозволять Януковичу повністю узурпувати владу".

"Помираюча Верховна рада провела "прощальне" натискання кнопок, яке за політичним цинізмом та юридичним невіглаством перевершило всі попередні досягнення цієї влади: більшість надала Януковичу право в обхід парламенту створити нову Конституцію, яка може позбавити народ права обирати президента та забезпечить Януковичу обрання на другий термін шляхом голосування в парламенті", - зазначено в заяві.

У "Батьківщині" наголошують, що закон про референдум був ухвалений з порушенням регламентних норм.

"Згідно з ним, парламент буде взагалі усунений від процесу внесення змін до Основного закону", - вважають опозиціонери.

"Саме тому опозиція має всі підстави вимагати скасування ганебного закону, а в разі неприйняття постанови про скасування - звернутися до Конституційного суду", йдеться в заяві.

"Особливо цинічно те, що подібні антизаконні оборудки Янукович проводить в той момент, коли в країні відбуваються наймасштабніші в історії фальсифікації результатів парламентських виборів", - заявили в "Батьківщині".

Як відомо, у вівторо Рада проголосувала за закон про референдум.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua