Міліція третій місяць не може знайти охоронця, який бив головреда УП

Середа, 7 листопада 2012, 14:15

Столична міліція відмовила у порушення кримінальної справи проти охоронця, який накинувся на журналістів під час Всесвітнього газетного конгресу в Києві.

Про це йдеться в листі начальника Печерського райуправління міліції Олега Школьного.

"Ваша заява щодо вчинення протиправних дій відносно вас зі сторони охоронника під час відкриття Всесвітнього газетного конгресу уважно розглянута. В порушенні кримінальної справи за ознаками злочину передбаченого ст. 296 (хуліганство), на підставі п.2 ст. 6 КПК (відсутність складу злочину) відмовлено", - йдеться в листі.

У міліції додали, що на час проведення перевірки "встановити більш детальні обставини справи та особу охоронника, який вчинив протиправні дії, не надалося можливим".

"При встановленні особи, яка вчинила протиправні діяння, та більш об’єктивні обставини справи по вашій заяві буде проведено додаткову перевірку", - наголосили в листі.

Після того, як "Українська правда" повідомила про відмову міліції порушити справу проти охоронця, прокуратура Києва заявила, що перевірка щодо інциденту між журналістами та охоронцем продовжується.

"На даний час Печерське райуправління міліції продовжує проводити додаткову дослідчу перевірку щодо інциденту між журналістами та охоронцем під час відкриття Всесвітнього газетного конгресу. Остаточне рішення ще не прийнято. Хід перевірки контролюється прокуратурою Києва", - йдеться в повідомленні.

Як з'ясувалося пізніше, Прокуратура Києва скасувала постанову Печерського районного управління міліції про відмову в порушенні кримінальної справи. 

В УДО кажуть, що охоронець накинувся на журналістів, бо не зрозумів, що написано на плакаті.  

Як відомо, під час виступу президента Віктора Януковича на всесвітньому газетному конгресі журналісти "Стоп цензурі" влаштували акцію – вони стояли навпроти президента, тримаючи плакати проти цензури.

Один з представників УДО почав штовхати головного редактора "Української правди" Олену Притулу та редактора KyivPost Катерину Горчинську і вирвав у них плакати.

Пізніше представник УДО Олег Герасик, який тричі змінював свої твердження, пояснив, що плакати у журналістів виривали, бо охоронці не змогли прочитати напис англійською мовою.

"Наш співробітник не зміг перекласти напис англійською, і оскільки це публічний захід, а на плакаті міг бути заклик до неправомірних дій, було прийнято рішення його конфіскувати", - сказав він.

Гасла на всіх плакатах були написані українською мовою та перекладені англійською. 

Українська правда 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua