Голова місії ПАРЄ: Україна вже прийшла до авторитаризму

Четвер, 8 листопада 2012, 14:05

Голова спостерігачів від ПАРЄ, голова групи соціалістів у ПАРЄ Андреас Ґросс вважає, що за останні роки суттєво посилились олігархічні впливи в Україні.

Про це він сказав в інтерв’ю "Українському тижню", повідомляє Тиждень.ua.

"Як на мене, вона (Україна) туди (до авторитаризму) не рухається: вона й так під авторитарною владою", - сказав Ґросс.

"Те, як правляча партія нехтує автономністю держави, а інтереси великого капіталу домінують у виборчому законодавстві та політиці, і те, як загальний інтерес забуто на користь окремих приватних економічних інтересів, – усе це ознаки факту, який уже існує, а не з’явиться колись у майбутньому", - пояснив він.

На запитання, як змінився характер і хід парламентської кампанії в Україні від останніх виборів 2007 року, голова місії спостерігачів від ПАРЄ відповів: "Якщо хочете короткий підсумок, то скажу: ми стали свідками тенденції до нарощення авторитаризму".

"Сьогодні олігархи й гроші мають іще більше влади, ніж 2007-го, вони контролюють державну сферу", - відзначив Ґросс, додавши, що поправки до виборчого законодавства посилили їхній вплив та позиції на цьогорічних виборах.

"Гроші стали ще сильнішими і впливовішими, а громадяни почуваються витиснутими на маргінес і ще дужче усунутими від процесу. Набагато більше людей, ніж у 2007 році, не впізнають свого вибору в парламенті, обраному в жовтні 2012-го", - вважає Ґросс.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування