Захист Луценка поскаржився до Євросуду на нелюдське поводження

Понеділок, 3 грудня 2012, 16:25

Адвокати Юрія Луценка подали другу скаргу до Європейського суду з прав людини щодо катувань і нелюдського поводження з ув’язненим екс-головою МВС.

Скаргу подано 3 грудня відповідно до ст. 2 та ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, повідомляє прес-служба "Народної самооборони".

У статті 2 Конвенції зазначається: "Право кожного на життя охороняється законом. Нікого не може бути умисно позбавлено життя інакше, ніж на виконання смертного вироку суду, винесеного після визнання його винним у вчиненні злочину, за який закон передбачає таке покарання".

Стаття 3 цієї Конвенції мовить: "Нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню".

"Народна самооборона" вважає, що Державна пенітенціарна служба України 3 грудня сама спростувала свої твердження про "задовільний стан Юрія Луценка", повідомивши про надання рекомендованих лікарями медпрепаратів та погодження Луценком на госпіталізацію до Чернігівської обласної лікарні.

У партії переконані, "що оперативні дії керівництва Менської виправної колонії №91 та Чернігівського управління пенітенціарної служби пов’язані із останніми заявами Луценка про навмисне доведення його до інвалідності через ненадання медичної допомоги у колонії, а також візиту до колонії з інспекційною перевіркою групи народних депутатів, омбудсмена та заступника прокурора області".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua