Митрополит Володимир звинуватив УГКЦ в підтримці "українських розкольників"

Понеділок, 4 лютого 2013, 11:36

Митрополит Володимир звинуватив Українську греко-католицьку церкву в підриві міжхристиянського діалогу у зв'язку з визнанням таїнств хрещення, які відбуваються у Київському патріархаті.

Про це сказано в доповіді митрополита Володимира, яка була зачитана на Архієрейському соборі в Москві, пише "ЛігаБізнесІнформ".

"УГКЦ стала єдиною конфесією, яка дала фактичну підтримку українським розкольникам. Тим самим УГКЦ порушила принципи, які вироблені в ході як православно-католицького, так і міжхристиянського діалогу в цілому", - сказано в доповіді.

Глава УПЦ МП нагадав, що в рамках згаданого діалогу сторони зобов'язуються не вступати в офіційні контакти з тими церковними групами, які не мають канонічного визнання.

"Наприклад, Православна церква не підтримує контактів з розкольницькими групами всередині Католицької церкви, сподіваючись на те, що і офіційні представники католицької сторони відмовляться від контактів з групами, що не мають спілкування зі світовим православ'ям", - заявив владика.

Митрополит нагадав, що в 2012 році УПЦ КП направила звернення до настоятелів помісних Православних церков, а також Римо-католицької церкви, Церкви Англії і УГКЦ з проханням про визнання дійсності таїнств хрещення, які відбуваються в УПЦ КП.

На звернення відреагували лише українські греко-католики.

При цьому, за словами митрополита, відносини православних з греко-католиками в Україні "в цілому є не такими напруженими".

"Виникають лише окремі непорозуміння, головною причиною яких, на наш погляд, є спроби Греко-католицької церкви створювати і розвивати свої структури в регіонах з переважаючим православним населенням. Слава Богу, сьогодні нам вдалося не допустити порушень громадського порядку та конфронтації на релігійному ґрунті. Однак небезпека виникнення такого протистояння зберігається ", - сказав митрополит Володимир.powered by lun.ua