Найбільш активна в Раді "Батьківщина", комуністи пасуть задніх

Понеділок, 4 лютого 2013, 18:51

Найбільш активною у підготовці законопроектів серед парламентських фракцій за підсумками січня стала ВО "Батьківщина", на рахунку якої 86 законопроектів.

Про це йдеться в черговому звіті Громадянської мережі ОПОРА, яка проаналізувала законотворчу активність депутатів у кількісному та якісному вимірі.

Найбільш пасивними виявились комуністи – лише 7 законодавчих ініціатив.

Після свят депутатів найбільше турбували питання політики та державного управління – зареєстровано 100 законопроектів. Господарство, економіка і гроші (64 законопроекти) опинились на другому місці, правосуддя і правоохоронна система (40), соціальна сфера (25).

Найменш цікавими для обранців виявилися тема оборони та безпеки, зовнішньої політики і екології, які поступились навіть темі оголошення святкових і пам’ятних дат.

Усього за січень парламентарі зареєстрували 269 законопроектів, пропрацювали два пленарні дні та прийняли лише 9 законів і 19 постанов. Показовим є той факт, що усі вони були ініційовані або Президентом, або Урядом.

Зважаючи на те, що протягом січня Верховна Рада в пленарному засіданні працювала лише 2 дні, оцінити коефіцієнт корисної дії парламенту можна буде лише в лютому.

Рейтинг депутатів-законотворців формально очолив член фракції ВО "Батьківщина" Володимир Яворівський.

Втім, його ініціативи в більшості стосувались відзначення свят та пам’ятних дат, що в меншій мірі є суспільно-значущими пропозиціями, порівняно з соціальним, економічним чи правовим блоком питань.

На відміну від грудня, коли ВО "Свобода" не подала жодного законопроекту, в індивідуальному рейтингу голова фракції Олег Тягнибок зайняв друге місце серед парламентарів.

А от на рахунку Віталія Кличка, Арсенія Яценюка, Сергія Міщенка та Анатолія Гриценка по 8 законодавчих ініціатив. Депутати від провладних фракцій не увійшли до трійки лідерів рейтингу.powered by lun.ua