Турчинов каже, що до справи Щербаня залучають "професійних свідків"

Середа, 6 лютого 2013, 10:09

Генпрокуратура збирається долучити до "справи Щербаня" свідчення так званих "професійних свідків".

Про це "Українській правді" розповів один з лідерів "Батьківщини" Олександр Турчинов, коментуючи інформацію про допит невідомого свідка у справі Щербаня, який відбувається в Апеляційному суді Києва в середу.

Він згадав, що, будучи головою СБУ і перевіряючи списки тих, кому надана охорона СБУ, він натрапив на прізвище Марієнков і спитав у колег, хто це.

"Це так званий "професійний свідок". Він свідчив у них у всіх справах, які має прокуратура. У нього вже 10 років охорона", - сказав Турчинов.

За словами Турчинова, згідно з новим КПК, прокуратура може допитувати окремо свідків, які з певних причин, наприклад, через хворобу, не зможуть взяти участь у публічному засіданні суду.

Таких свідків допитують заздалегідь, і потім ці свідчення долучаються до справи, а до суду їх не викликають.

"Ця людина може розповісти які-завгодно байки, і під час публічного процесу не витримає жодної критики. Тому вони хочуть таких свідків тихо провести", - сказав Турчинов.

Як відомо, у вівторок державне агентство "Укрінформ" з посиланням на джерело у правоохоронних органах повідомило, що в Апеляційному суді Києва в середу відбудеться допит свідка у справі про вбивство в 1996 році депутата парламенту Євгена Щербаня.

18 січня генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що Генпрокуратура завершила розслідування кримінальної справи про вбивство народного депутата Щербаня.

Екс-прем'єру Тимошенко вручено повідомлення з підозрою її в організації спільно з екс-прем'єром Павлом Лазаренком умисного вбивства Щербаня з корисливих мотивів.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування