Азаров пояснив німцям, що справи Тимошенко і Луценка – другорядні

9 переглядів
П'ятниця, 8 лютого 2013, 13:08

Справи Юлії Тимошенко і Юрія Луценка на відміну від питання асоціації України з ЄС є короткостроковими проблемами.

Про це в інтерв’ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung заявив прем’єр-міністр Микола Азаров, пише "Тиждень.ua".

"Мова йде про стратегічні питання. Йдеться про долю нашого народу, від якого також залежить майбутнє ЄС. Справи Тимошенко і Луценка є, однак, короткостроковими проблемами. Якщо ми хочемо діяти як відповідальні політики, ми не маємо дозволити, щоб другорядні питання затьмарили дійсно важливі питання", - сказав прем’єр.

Він додав, що не має увазі, що незалежність судової влади є другорядною.

"Але справи, які ви згадали, не є першочерговими пріоритетами. Уряд не може нічого зробити, щоб змінити рішення суду. І в Німеччині це нічим не відрізняється від нас", - підкреслив прем’єр.

Азаров також відмітив, що Юлія Тимошенко сама винна в тому, що її процес пройшов не дуже гладко.

"Чому цей процес пройшов не так чітко, як того бажали? Найважливіша причина це те, що пані Тимошенко вибрала свої власні методи захисту. Вона перетворила цей процес на фарс. Наприклад, коли суддя входить до зали суду. Всюди у світі всі встають, але не вона. Або ж, українське законодавство вимагає звертатися до суддів "ваша честь", але вона говорила "ваше безчестя". Вона не відповідала на запитання. Вона погрожувала свідкам. Вона сказала судді: "Якщо я стану президентом, я відправлю вас в тюрму". Чи може за таких умов відбутися досконалий процес?", - сказав прем’єр.

Він пояснив, що "суддя – жива людина", і в один прекрасний день він "просто більше не міг це витримати".

"Він вирішив взяти її під варту. Можна сперечатися, чи було це законним, чи ні. Тимошенко мала всі можливості, щоб довести свою невинність. Вона могли представити свідків і документи. Вона мала всі законні можливості, але вона ними не користалася", - заявив Азаров.

"Ми маємо намір і далі йти шляхом європейської інтеграції. Але в цій країні є закони, над якими не можна насміхатися. Захід і Тимошенко повинні це розуміти, і тоді компроміс буде можливим", - підсумував прем’єр.

Як відомо, серед основних вимог ЄС вирішення проблем законодавства про вибори; виправлення наслідків вибіркового правосуддя; реалізація всеохоплюючої програми реформ, передбачених Порядком денним асоціації. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua